مرکز مطالعه کوهورت دریاچه ارومیه با حضور وزیر بهداشت و درمان به بهره برداری رسید.

 

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، صبح امروز و همزمان با سفر حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان مرکز مطالعه کوهورت دریاچه ارومیه با هدف بررسی آثار خشکی دریاچه ارومیه بر سلامت مردم را در شهر قوشچی به بهره برداری رسید.

قاضی زاده هاشمی در حاشیه افتتاح این مرکز گفت: آثار خشکی دریاچه ارومیه در حوزه سلامت مردم متطقه بعنوان یکی از موضوعات مهم تلقی می شود و این مرکز قرار است آزمایش هایی در این خصوص صورت دهد.
وی به وضعیت استان آذربایجان غربی در شاخص های سلامت اشاره و افزود: هم اکنون استان آذربایجان غربی وضعیت نسبتا مطلوبی از نظر شاخص های سلامت دارد و در این خصوص تلاش های زیادی از سوی مسئولان استانی صورت گرفته و با ادامه این مسیر در آینده ای نزدیک استان به شاخص های بین المللی خواهد رسید..
وزیر بهداشت گریزی هم به تلاش های دولت در حوضه بهداشت کرد و گفت: دولت گرچه با مشکلاتی مواجه بود ولی توانست عملکرد قابل ملاحظه ای در حوضه سلامت از جمله اجرایی کردن طرح جامعه سلامت، بیمه شدن بیش از ۱۱ میلیون نفر و سهولت دسترسی مردم به پزشکان و پرستاران صورت دهد.

ایرج محبی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: این پروژه یکی از ۲ پروژه ای است که با هدف بررسی پیامدهای تغییرات اقلیمی خشکی دریاچه ارومیه اجرا شده و قرار است طی ۱۵ سال آزمایش هایی را برروی ۱۵۰۰۰ نفر صورت دهد.
وی اضافه کرد: هم اکنون تعداد ۵۲۰ طرح تحقیقاتی دراین مورد در حال انجام است.

شایان ذکر است وزیر بهداشت و درمان امروز در سفری به استان آذربایجان غربی ، چند پروژه حوضه سلامت در استان به بهره برداری خواهند رساند.

 

46

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =
بلیط هواپیما
‍‍‍