سفر یک روزه وزیر بهداشت و درمان با افتتاح و کلنگ زنی چند طرح به پایان رسید.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، حسن قاضی زاده هاشمی که امروز به استان آذربایجان غربی سفر کرده بود با افتتاح و کلنگ زنی از پروژه های حوزه سلامت استان سفر خود را خاتمه داد.

وزیر بهداشت بعد از ورود به ارومیه، در اولین برنامه اش از قدیمی‌ترین مرکز مجری مراقبت‌های اولیه بهداشتی در کشور بازدید (اینجا) و سپس مرکز مطالعه کوهورت دریاچه ارومیه را در شهر قوشچی افتتاح کرد. (اینجا)
قاضی زاده هاشمی سپس به بوکان رفت و طرح توسعه بیمارستان شهید قلی پور این شهرستان به بهره برداری رساند. با افتتاح این مجموعه ظرفیت تخت های این بیمارستان به ۲۵۰ تخت رسید.
وزیر بهداشت در ادامه سفرش به استان به میاندوآب رفت و از مراحل اجرایی طرح توسعه بیمارستان میاندوآب بازدید کرد.

قاضی زاده هاشمی در ادامه سفرش به ارومیه بازگشت و کلنگ احداث بیمارستان ۶۰۰ تخت خوابی آیت الله هاشمی رفسنجانی را به زمین زد.
این بیمارستان با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان و در زمینی به مساحت ۴۶هزار مترمربع طی ۳ سال احداث خواهد شد و فاز دوم آن پس از اتمام فاز اول با هدف افزایش ظرفیت بیمارستان به ۱۰۰۰ تخت اجرا خواهد شد.

وزیر بهداشت سپس از بزرگترین بیمارستان خیریه کشور با نام امید نیز بازدید و آنرا افتتاح کرد. (اینجا)
این بیمارستان با هذف درمان بیماران مبتلا به سرطان با کمک های خیرین احداث شده است. (اینجا)

قاضی زاده هاشمی سپس پروژه بیمارستان ۲۲۰ تخت خوابه تخصصی و فوق تخصصی زنان کلنگ زنی کرد.
این پروژه قرار است در زمینی به مساحت ۲۰۰۰۰ مترمربع احداث شود. (اینجا)

وزیر بهداشت همچنین در سفرش، مجتمع خدمات سلامت باروری را نیز به بهره برداری رساند و از مراحل اجرایی پروژه اورژانس بیمارستان امام خمینی و آزمایشگاه رفرنس ارومیه بازدید کرد.

عکاس: علی غیور

۴۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =
بلیط هواپیما
‍‍‍