تیتر سه وبلاگ‌ها

 • اهمیت جولان و گزینه‌های پیش روی ما

  اهمیت جولان و گزینه‌های پیش روی ما

  اقدام انتحاری ترامپ در اعلام رسمیت اشغال جولان توسط صهیونیست‌ها، اثبات کرد که انتخاب عبارت «آمریکا رو به افول است» از سوی مردم به عنوان مهم‌ترین جمله سال ۱۳۹۷ امام خامنه‌ای تا چه اندازه هوشمندانه بوده است.

 • نقد مشفقانه و گوش‌شنوای دولت

  نقد مشفقانه و گوش‌شنوای دولت

  ارائه برنامه‌های جایگزین احزاب برای برون رفت از مشکلات، در مواردی که دولت برنامه های خودش را کافی نداند و نیاز خود را به برنامه‌های جدید حس کند، بسیار ضروری است.

 • رمز عبور از حسرت‌های باقی‌مانده

  رمز عبور از حسرت‌های باقی‌مانده

  مرحوم حاج سید احمدآقا درباره چگونگی ورود امام به میهن بعد از سالهای تبعید می گوید «طرح رفتن به بهشت زهرا را امام خودشان وقتی در پاریس بودیم اعلام کردند.» و جالب آنکه در فرودگاه هم برخی بزرگان وقت همچون مرحوم آیت اللّه طالقانی، منتظری و ... سعی به منصرف کردن امام از رفتن به بهشت زهرا داشتند که ازدحام مردم غیرقابل انتظار و امکانات کم خطر آفرین بود، «ولی امام گفتند: خیر، من باید بروم بهشت زهرا.»  

 • شخصیتی در تراز دبیرکلی

  شخصیتی در تراز دبیرکلی

  ساعت ۷ امروز صبح، جلسه‌ای داشتیم که از قبل برنامه‌ریزی شده بود. دیروز بعدازظهر با تلفن همراه مرحوم حبیبی جهت یادآوری یکی از محورهای جلسه تماس گرفتم. تماس به دفتر ایشان منتقل شد. برادری گوشی را برداشت و توضیح داد که در این لحظه شرایط پاسخگویی فراهم نیست و با شما تماس می گیرند. گفتم نیازی نیست، قصدم یادآوری بود، پیامم را در دو خط گفتم و صبح امروز به امید نتیجه دادن یادآوری دیروز، وارد دفتر مرکزی حزب شدم.

 • مجلس با قانون جدید شایسته‌تر خواهد شد؟

  مجلس با قانون جدید شایسته‌تر خواهد شد؟

  محمدمهدی اسلامی: آیا اولویت اول نیاز برای اصلاح قانون انتخابات مجلس، استانی شدن آن است؟ یا شاید سوال اینگونه پرسیده شود بهتر است که آیا با استانی شدن انتخابات، مجلس شایسته‌تری تشکیل خواهد شد؟

 • خیانت مدعیان مدرنیته به تحزب

  خیانت مدعیان مدرنیته به تحزب

  محمدمهدی اسلامی: برخی مواضع اعضای کارگزاران در روزهای اخیر که رویکردی تهاجمی و متفاوت از رفتار سالیان اخیر آنها دارد، نشان دهنده تغییری در راهبرد این حزب است و چنان می نمایاند که تکنوکرات‌ها نگران طرد کامل خود از سوی افکار عمومی در انتخابات آینده هستند و از این رو، به انکار کارنامه خود دست زده اند. به عنوان نمونه می توان به سخنان دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی مبنی بر اینکه اگر اختیار داشتم؛ نجفی و افشانی را شهردار نمی‌کردم اشاره کرد.

 • امکان پیشی گرفتن از نظام حزبی فرانسه

  امکان پیشی گرفتن از نظام حزبی فرانسه

  محمدمهدی اسلامی: به لطف اجرای «قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی»، در سال جاری شاهد برگزاری انتخابات درون حزبی بسیاری از احزاب با نظم و رویه بسیار بهتری بوده‌ایم.

 • نگاهی به تغییرات تقویم شمسی در سده اخیر

  نگاهی به تغییرات تقویم شمسی در سده اخیر

  محمدمهدی اسلامی: صد سال قبل، در تقویم ایرانی هم نامگذاری ماه ها متفاوت بود و هم تعطیلات تفاوت اساسی با امروز داشت؛ از جمله اینکه جمعه ها تعطیل نبود. این تغییرات از اوایل سده جاری آغاز شد.

 • مصداقی از انقلابی‌گری مطلوب رهبری

  مصداقی از انقلابی‌گری مطلوب رهبری

  محمدمهدی اسلامی: «آیا عسگراولادی به دامن فتنه افتاده است؟» مرحوم حبیب الله عسگراولادی که این تیتر را بر فراز مقاله ام در هفته نامه شما دید - همان وسط جلسه - رو به من که کنار دستش نشسته بودم کرد و آرام و با محبتی خاص پرسید: «واقعا شما هم فکر می کنی من به دامن فتنه افتاده ام؟»

 • گام بعدی ترامپ مقابل ایران

  رئیس‌جمهور آمریکا که اردیبهشت با اعلام خروج کشورش از برجام، مسیر جدیدی را در مقابل ایران آغاز کرده بود، در روزهای اخیر چند بار وعده بازگشت ایران به مذاکره در آینده نزدیک را داده و نیز از آمادگی برای دیدار و مذاکره با مقام‌های ایران «در هر زمان» و «بدون هرگونه پیش‌شرطی» سخن گفته است.