دستگیری شکارچیان سابقه‌دار در ارتفاعات منطقه سفید کوه خرم‌آباد

مدیرکل محیط زیست لرستان از دستگیری شکارچیان سابقه‌دار در ارتفاعات منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم‌آباد خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، علی سالاروند از دستگیری شکارچی متخلف سابقه‌دار در ارتفاعات سفیدکوه خرم آباد با یک راس شکار و همچنین مصدومیت محیط‌بان یگان حفاظت محیط زیست استان در حین تعقیب و گریز شبانه خبر داد.

وی افزود: محیط‌بانان منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد با همکاری یگان اجرایی اداره کل و محیط‌ بانان شهرستان سلسله، موفق شدند در ارتفاعات این منطقه یک نفر شکارچی متخلف به همراه یک لاشه یک راس بز کوهی را دستگیر کنند.

سالاروند تصریح کرد: بنابر گزارشات واصله از همیاران محیط زیست مبنی بر ورود شکارچیان متخلف به منطقه‌ حفاظت شده سفیدکوه خرم‌آباد، بلافاصله محیط بانان این منطقه با همکاری یگان حفاظت اداره کل و محیط بانان شهرستان سلسله به محل مورد نظر عزیمت نموند که پس از ساعت‌ها گشت و پایش و تعقیب و گریز شبانه منطقه موفق به دستگیری شکارچیان متخلف به همراه لاشه یک راس بز کوهی شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان افزود؛ از این شکارچیان متخلف و سابقه‌دار، یک لاشه بز کوهی شکار شده‌ به همراه یک قبضه سلاح شکاری و سایر ادوات شکار، کشف و ضبط شد.

سالاروند افزود در حین تعقیب و گریز شبانه یکی از محیط‌بان منطقه دچار آسیب از ناحیه کتف شد که بعد از حدود دو ساعت پیاده روی با کتف آسیب دیده و تحمل درد شدید، در اولین پاسگاه محیط‌بانی این محیط‌بان خدوم توسط نیروهای زحمتکش اورژانس به بیمارستان منتقل شد و خوشبختانه با زحمت کادر پزشکی و درمان اولیه از بیمارستان مرخص گردید.

چنگیز نیازی مسئول منطقه حفاظت شده سفیدکوه نیز خرم آباد در خصوص پرونده قضایی متخلفین گفت؛ برای متخلفین پرونده‌ قضایی تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی گردیده است.

وی از همه دوستداران محیط زیست و حیات وحش خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف زیست محیطی با شماره تلفن گویای ۱۵۴۰ تماس حاصل نمایند

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1830788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =