«جایزه جورجو لوی دلا ویدا ۲۰۲۴» به "مایکل کوک" و "حسین مدرسی" اهدا می شود

مدال جورجیو لوی دلا ویدا، از مرکز گرونِبائوم مطالعات خاور نزدیک، هر چند سال به یک محقق برجسته اهدا می‌شود که کارش باعث پیشبرد شگرف و پایدار مطالعه‌ تمدن‌های مسلمان شده باشد. این جایزه در سال ۱۹۶۷ بر پا شده و شامل یک مدال برنز و یک جایزه است.

گروه اندیشه: جایزه به طور مشترک به مایکل کوک (استاد کلاس ۱۹۴۳ مطالعات خاور نزدیک در دانشگاه پرینستون) و حسین مدرسی (صاحب کرسی بیرد داج در مطالعات خاور نزدیک در دانشگاه پرینستون) به منظور قدردانی از همکاری‌های چند ده‌ساله و ایفای نقش سترگ ایشان در حوزه‌های مطالعات خاور نزدیک و مطالعات اسلامی اهدا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به نقل از مرکز و کتابخانه مطالعات اسلامی به زبان‌های اروپایی، مراسم تقدیم و کنفرانس «جایزه جورجو لوی دلا ویدا ۲۰۲۴» در روزهای ۱۶ و ۱۷ می ۲۰۲۴ (پنجشنبه 27 و جمعه 28 اردیبهشت 1403 ) در دانشگاه یو.سی.ال.ای برگزار خواهد شد. این جایزه به طور مشترک به مایکل کوک (استاد کلاس ۱۹۴۳ مطالعات خاور نزدیک در دانشگاه پرینستون) و حسین مدرسی (صاحب کرسی بیرد داج در مطالعات خاور نزدیک در دانشگاه پرینستون) به منظور قدردانی از همکاری‌های چند ده‌ساله و ایفای نقش سترگ ایشان در حوزه‌های مطالعات خاور نزدیک و مطالعات اسلامی اهدا خواهد شد.

در این کنفرانس مجموعه‌ای از موضوعات مرتبط با تاریخ متقدم و تحولات اولیه زبان عربی، هویت عربی، و گفتمان‌های نقلی و حقوقی نخستین درباره زبان و معناشناسی بررسی خواهد شد. این کنفرانس در امتداد برنامه‌ای است که گوستاو فون گرونبام (اولین مدیر مرکز مطالعات خاور نزدیک در یو.سی.ال.ای) برای تشویق پژوهش در حوزه مطالعات اسلامی پایه گذاشت. جایزه سالانه جورجو لوی دلا ویدا به دانشمندانی تعلق می گیرد که آثارشان به پیشرفت‌های چشمگیر و پاینده در مطالعه تمدن اسلامی انجامیده است. برای ثبت‌نام در این رویداد اینجا کلیک کنید.

«جایزه جورجو لوی دلا ویدا ۲۰۲۴» به "مایکل کوک" و "حسین مدرسی" اهدا می شود

مدال جورجیو لوی دلا ویدا، از مرکز گرونِبائوم مطالعات خاور نزدیک، هر چند سال به یک محقق برجسته اهدا می‌شود که کارش باعث پیشبرد شگرف و پایدار مطالعه‌ تمدن‌های مسلمان شده باشد. این جایزه در سال ۱۹۶۷ بر پا شده و شامل یک مدال برنز و یک جایزه است. دریافت کننده ی جایزه موضوع همایش همراه آن را انتخاب کرده و شرکت کنندگان را بر می‌ گزیند. به عنوان بخشی از این جایزه، دریافت‌ کننده مکلف به ارایه‌ یک مقاله در همایش است. مقالات هر همایش سپس به صورت مجموعه‌ای ویژه منتشر می‌شوند. از دریافت ‌کنندگان پیشین جایزه‌ جورجیو لو دلا ویدا می‌توان به دکتر آنه‌ ماری شیمل و دکتر محمد ارکون اشاره کرد.

216216

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1893311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =