تهران امروز در گزارشی خبر داد:

تقریبا از اوایل سال 88 بود که محمود احمدی‌نژاد که یکی از اعضای حقوقی مجمع تشخیص مصلحت نظام است، از حضور در جلسات این مجمع که از سوی مقام معظم رهبری دو وظیفه مشورتی و تعیین تکلیف مصوبات معطل مانده مجلس، برای آن تعیین شده است، امتناع کرد. طبق حکمی که مقام معظم رهبری در هشتم اسفندماه سال 85 صادر فرمودند، سران سه قوا و فقهای شورای نگهبان از اعضای حقوقی معرفی شدند و از 35 نفر هم به عنوان اعضای حقیقی نام بردند. احمدی‌نژاد به دلایلی که برخی آن را داشتن اختلاف با رئیس این مجمع و برخی نزدیکان رئیس‌جمهور نداشتن فرصت کافی عنوان می‌کنند، از حضور در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام سر باز می‌زند.

پس از عدم حضور رئیس‌جمهور در این جلسات، به تدریج حضور وزرا و معاونان رئیس‌جمهور که لازم بود در بحث‌هایی مربوط به وزارتخانه‌ها و امور مرتبط به آنها حضور یابند هم به تدریج کمرنگ شد تا جایی که یکی از اعضای مجمع در ماه گذشته به تهران‌امروز خبر داد که دیگر وزرا و معاونان رئیس‌جمهور در جلسات مجمع حضور پیدا نمی‌کنند اما روز شنبه یکی از دولتمردان پس از 17 ماه در مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور یافت .

حمیدرضا حاجی‌بابایی با حضور در مجمع تشخیص مصلحت نظام در بحث‌های مربوط به وزارتخانه متبوعش که در حال بررسی بود، شرکت کرد و نظرات دولت در این زمینه را به اطلاع اعضای مجمع رسانید. آخرین حضور وزرای احمدی‌نژاد در جلسات مجمع تشخیص مصلحت به اردیبهشت سال گذشته باز می‌گردد که حسین صفارهرندی به عنوان وزیر ارشاد در جلسه تدوین سیاست‌های کلی نظام در بخش فرهنگ حضور یافت و پس از آن سطح حضور دولتمردان که از رئیس‌جمهور به وزرا رسیده بود به کارشناسان و صاحبنظران دولتی تنزل یافت.

کد خبر 101282

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • دیاکو IR ۰۶:۲۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۵
    0 0
    مرسی از اطلاعاتتون خیلی موثر بود فقط اگه ممکنه بیشتر در این موارد بنویسید ممنون