۰ نفر
۲۱ آذر ۱۳۸۹ - ۱۴:۳۰

مجمع عمومی خانه سینما با پیوستن دو صنف کناره‌گیری کرده کارگردانان و مدیران تولید یکشنبه شب برگزار می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، اهالی اصناف مختلف خانه سینما بعد از حواشی بسیاری که پیش روی مجمع عمومی قرار گرفت برخلاف سال‌های گذشته از عصر امروز یکشنبه 21 آذر در خانه سینما گرد هم آمده‌اند تا علاوه بر شنیدن گزارش کار هیئت مدیره یازدهم، اعضای هیئت مدیره دوازدهم را انتخاب کنند.

دور هم جمع شدن اصناف خانه سینما در این دوره از مجمع عمومی خانه سینما کار ساده‌ای نبود. در حالی که اصنافی غیر از اتحادیه تهیه‌کنندگان، کانون کارگردانان و انجمن مدیران تولید مشکلی با برگزاری مجمع عمومی نداشتند و حتی از هفته‌های گذشته نشست‌هایی در محل خانه سینما برپا کردند تا مجمع عمومی با انسجام بیشتری برپا شود،‌ گروه دیگر متشکل از این سه صنف مشکلاتی جدی برای اهالی سینمای ایران به وجود آوردند.

ابتدا کانون کارگردانان سینمای ایران عصر روز پنجشنبه 18 آذر اعلام کرد در مجمع عمومی شرکت نخواهد داشت و در ادامه اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران روز جمعه با انتشار نامه‌ای خطاب به مدیرعامل خانه سینما به نوعی خانه سینما را تهدید کرد در صورت حضور نمایندگان شورای عالی تهیه‌کنندگان در مجمع عمومی اعتراض جدی خود را اعلام خواهد کرد و به دفعات در این نامه از شورای عالی به عنوان شورای منحله نام برد. این در شرایطی است که به نظر می‌رسد نماینده شورای عالی به عنوان صنف ثبت شده تهیه‌کنندگان در خانه سینما در مجمع عمومی حضور پیدا کند.

مدیران تولید دیگر صنفی بودند که از حضور در خودداری کردند و این را با انتشار بیانیه‌ای در روز جمعه 19 آذر اعلام کردند، اما با فرارسیدن شنبه ورق برگشت.

روز شنبه 20 آذر کانون کارگردانان سینمای ایران که از سوی جمع گسترده و سرشناسی از اعضای خود تحت فشار قرار گرفته بود، تشکیل جلسه داد تا در نهایت بعد از نزدیک به هفت ساعت رایزنی شورای مرکزی در جلسه اعلام کند برای احترام به صنف در مجمع عمومی حضور پیدا خواهد کرد و در میان با وجود آنکه نام کمال تبریزی به عنوان نماینده صنف کارگردانان اعلام شد، سخنگوی کانون اعلام کرد سیروس الوند و محمد درمنش نمایندگان این صنف خواهند بود تا همه چیز به سرخانه اول بازگردد.

انجمن مدیران تولید نیز همانند کارگردانان یک روز قبل از مجمع بیانیه خود را پس گرفت و اعلام کرد در مجمع حاضر خواهد شد تا به این ترتیب غیر از تهیه‌کنندگان که به عنوان کاندیدای عضویت در هیئت مدیره خانه سینما در رای‌گیری شرکت نخواهند کرد، سایر اصناف در شرایطی طبیعی انتخابات دوازدهمین هیئت مدیره خانه سینما را پشت سر بگذارد.

اغلب صنوف نمایندگان خود را حداقل از یک هفته قبل اعلام کرده بودند و صنف مورد سئوال کانون کارگردانان بود که آنان هم در آستانه مجمع به گروه حاضران پیوستند.

طبق روال همیشگی خانه سینما در مجمع عمومی این نهاد صنفی دو نماینده از هر صنف شرکت می‌کند.

143 / ت

کد خبر 115506

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =