تغییرات بورس به کام خودروسازان/ نمودار

میزان نوشت: در نخستین هفته از دی ماه گروه خودرویی‌ها با نوسان شاخص بازار را پشت سر گذاشتند که این نوسان ریشه در بلاتکلیفی از اوضاع بازار دارد.

خودرویی‌ها در هفته نخست دی ماه همانند هفته‌های گذشته نوسان در شاخص را تجربه کردند که این موضوع متاثر از میزان تقاضا در بازار بوده است. 

در کنار این مسئله، معاملات گروه خودرویی در بازار همچنان با بلاتکلیفی ادامه دارد به همین خاطر روند ثابتی در بازار گزارش نشده است. 

روند معامله ۵ گروه سایپا، پارس خودرو، زامیاد، گروه بهمن، ایران خودرو به شرح زیر است:

 

سایپا (خساپا)
 

سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۵ هزار و ۲۷۲ سهم در انتهای هفته گذشته به ۴ هزار و ۱۰۲ سهم اُفت کرد و حجم از ۸۴ میلیون و ۴۷۱ سهم با کاهش به ۷۲ میلیون و ۹۲۳ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با رشد ۱.۵۳ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته ادامه و به روند نزولی ۱.۴۷ درصدی رسید.

گروه خودرویی

*ایران خودرو (خودرو)
 

سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت یک هزار و ۵۲ سهم در ابتدای هفته به ۸۸۰ سهم افت کرد و حجم از ۱۱ میلیون و ۲۱۴ سهم با افت به ۷ میلیون ۸۸ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی ۰.۷۲ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و به اُفت ۱.۷۷ درصدی رسید.
گروه خودرویی

*زامیاد (خزامیا)
 

سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت ۱ هزار و ۱۴۶ سهم در ابتدای هفته به یک هزار و ۲۸۱ سهم رشد کرد و حجم از ۱۷ میلیون و ۱۲۹ سهم با روند صعودی به ۲۴ میلیون و ۶۶ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی ۱.۵۷ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به کاهش ۲.۳۴ درصدی رسید.

گروه خودرویی

*سایپا دیزل (خکاوه)

سهام گروه سایپا دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.

گروه خودرویی

*پارس خودرو (خپارس)
 

سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت ۱ هزار و ۲۷۸ سهم در ابتدای هفته به ۱ هزار و ۵۵۶ سهم کاهش یافت و حجم از ۲۰ میلیون و ۴۹ سهم با رشد به ۲۵ میلیون و ۶۳۵ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی ۰.۸۷ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته متوقف و به اُفت ۲.۳۳ درصدی رسید.

گروه خودرویی

*گروه بهمن (خبهمن)

سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۲۹۹ سهم در ابتدای هفته به ۹۱۰ سهم در پایان هفته افزایش یافت و حجم از ۲ میلیون و ۸۳ با افزایش به ۱۲ میلیون و ۹۹۵ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی ۰.۲۹ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و به روند ۱.۰۳ درصدی رسید.

گروه خودرویی

*ایران خودرو دیزل (خاور)

سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.

همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه در خصوص روند یک هفته گذشته گروه خودرویی‌ها گفت: این گروه در هفته گذشته با وجود آنکه همچنان وظایف بنیادی آن نامشخص و بلاتکلیف بوده به نسبت شرایط متعادلی را پشت سر گذاشت و همانند هفته‌های گذشته درگیر نوسانات ناشی از عرضه و تقاضا است.

وی افزود: هنوز نشانه امیدوار کننده در مسایل بنیادی آنها برای آنکه بتوانند بر روی آنها حساب کنیم نداریم، به همین خاطر در اکثر موارد روزهای مورد معامله، تابع عرضه و تقاضا در برخی روزها مثبت و در برخی روزها منفی بودند.

226231

کد خبر 1216731

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =