گلایه معاون وزیر ارشاد از حمله به هنرمندان با وجود خطاهای محدود

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ممکن است از بین آثار فراوان هنری که اجرا می‌شود، تعداد بسیار کمی از ابعاد نظارتی جای بحث داشته باشد؛ اما صدای آن بلند است و آن را برای حمله به خانواده محترم هنر و هنرمند به کار می‌برند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیدمجتبی حسینی در جلسه مدیران و مشاوران این معاونت با تاکید بر صیانت و حمایت از فضای هنر گفت: با توجه به شرایط کشور و میزان اعتبار و بودجه که پاسخگوی ضرورت‌ها و نیازهای جامعه هنری نیست، معاونت امور هنری تلاش می‌کند ضمن صیانت از فضای هنر و الگوسازی، به اقتصاد هنر توجه کند و از سوی دیگر مورد نقدهایی نیز قرار بگیرد.

حسینی ادامه داد: تعداد برنامه‌های هنری در حوزه‌های تئاتر، موسیقی و هنرهای تجسمی بسیار گسترش و افزایش یافته است، در مواردی که ممکن است تئاتر یا نمایشگاهی اندکی مورد انتقاد باشد، فریادها بلند می‌شود اما آن حجم از فعالیت‌ها و برنامه‌ها دیده نمی‌شود.

به گفته حسینی بسیاری از مسائلی که درباره اجراهای موسیقی و تئاتر مطرح می‌شود به حواشی اجراها برمی‌گردد و مربوط به ساحت موسیقی و وظایف دفتر موسیقی نیست اما باز هم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را مورد نقد قرار می‌دهند.

همایون امیرزاده رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز که میهمان جلسه معاونت امور هنری بود، در این جلسه مطالبی را درباره سیاست‌ها و برنامه‌های مرکز روابط عمومی در زمینه اطلاع‌رسانی و ارتباط با مخاطبان بیان کرد.

همچنین در این جسله مدیران و مشاوران معاونت امور هنری نظرات خود را درباره برنامه‌های معاونت امور هنری از جمله جشنواره‌های هنری فجر بیان کردند.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1218670

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =