بدترین علی انصاریان تاریخ و رسانه ملی که باز باخت!

فرهاد عشوندی: علی انصاریان که بعد از مدتی ممنوع التصویری به آنتن برگشته چرا باید اینگونه رگ گردن بیرون بزند و چنین پاسخ تند و نژادپرستانه‌ای بدهد؟ البته او بعد از ساعتی از رفتارش عذرخواست که جسورانه است.

همین اول باید به رفاقت قدیمی ام با علی انصاریان اشاره کنم و تاکید کنم که علی را برای اجرای  برنامه ورزشی خیلی بیشتر از امثال امیرعلی نبویان می پسندم. این اما دلیل نمی شود که بتوان از رفتار ناباورانه او در پاسخ به ویدئوی وایرال شده گزارشگر افغانستانی در حین پخش بازی ایران و یمن گذشت.

علی که بعد از مدتی ممنوع التصویری به آنتن برگشته چرا باید اینگونه رگ گردن بیرون بزند و چنین پاسخ تند و نژادپرستانه‌ای بدهد؟ آنچه حالا از علی انصاریان دست به دست می شود ، ویدئویی است که در آن علی روی آنتن شروع می‌کند به تمسخر لهجه یک ملت‌. علی می‌تواند از گفته‌های آن گزارشگر شاکی باشد. می تواند همان گزارشگر را خطاب قرار دهد و بگوید فقط فوتبالت را گزارش کن. یا هر چیز دیگری اما این تحکم در گفته هایش درباره اینکه ما ایرانی ها چه دیده‌ایم یا افغانستانی‌ها چه ندیده اند و این تضاد ما بهتریم یا آنها ، دقیقا از کجا ناشی می‌شود؟  چرا چنین اجازه ای را به خودمان می دهیم؟

بدتر اینکه درست بعد از برنامه تقریبا همه عوامل این برنامه و مدیران‌شان، ذوق‌زده ویدئو را منتشر کرده بودند. اینکه انگار انتظار دست مریزاد داشته باشند که دیدید چطور توی دهان مجری هتاک افغانستانی زدیم! هم لهجه‌اش را مسخره کردیم و هم از واحد پول یک کشور برای خطاب قراردادن طرف‌، استفاده کردیم.

کار مجری افغانستانی را نمی پسندیم و اصلا شما حق دارید در مقام رسانه ملی به اتهامی که روی آنتن زنده یک کشور دیگر به رفتارتان زده شده پاسخ دهید و ما بینندگان هم عادت کردیم در هر مسابقه فوتبالی ، مثلا مثل بازی ایران و یمن، این قدر ببینیم دو پسر بچه نشستند و چیپس و پفک می خورند که نگران سلامتی شان شویم!

پ . ن: ساعتی قبل و بعد از انتشار این یادداشت ، علی انصاریان در ویدئویی از مردم افغانستان عذر خواست که حرکتی قابل تحسین است . اینکه بالاخره یکی هست که اشتباهش را بپذیرد.

۲۴۱۲۴۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1220817

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
  44 15
  مدیون چی هستند واقعا شما رفتار بقیه کشورها رو با پناهنده ها و مهاجرها مقایسه کنید بعد حرف بزنید. مدیون شناسنامه و حق تحصیلی هستند که هیچ وقت نگرفتند یا تحقیری که همیشه به خاطر لهجه و ... شدند. من از همه دوستان افغانستانی ... معذرت میخوام.
 • IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
  24 32
  چرا الکی شلوغش میکنید اصلا نژادپرستانه نبود
 • IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
  22 43
  نژادپرستانه؟؟؟؟ افغانی ما رو مسخره میکنه ایرادی نداره؟ روشن فکر بازی شماها حال به هم زنه.
 • ماجد IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
  42 42
  متاسفم آقای عشوندی چطور یک گزارشگر افغانی میتواند فرهنگ یک کشور کهن را زیر سئوال ببرد بعدش شما کاسه داغتر از آش شدی و میگی آقای انصاریان لهجه یک کشور را مسخره کرده بابا ول کنید همین شما ها هستید که اینها رو پررو کردید
 • IR ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
  17 49
  علی انصاریان مجبوب قلبها
 • بی نام CA ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
  49 16
  علی انصاریان مجری ماحصل دوستی و رفیق بازی امثال شما رسانه ای هاست وگرنه جاش تو رسانه نیست باید بره سر کوچه تسبیح برقصونه.