وقتی کمپ جدید قطری‌ها برانکو را متحیر کرد

پرسپولیسی‌ها برنامه قطری‌ها برای میزبانی جام‌جهانی را از نزدیک تماشا کردند و فهمیدند این پروژه پیچیده‌تر از چیزی است که فکرش را می‌کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پرسپولیسی‌ها که این روز ها در قطر مهمان میزبان بعدی جام جهانی هستند، به دیدار پروژه های آنان برای جام جهانی بعدی رفته اند. مهرداد مسعودی، مشاور ایرانی فدراسیون فوتبال قطر ؛ میزبان سرمربی پرسپولیس در این دیدار بود و  به توصیف پروژه قطری ها برای شاگردان برانکو پرداخت.

مسعودی که در دو جام جهانی قبلی، نماینده فیفا در گروه رسانه ای تیم ملی ایران بود، با پایان جام جهانی روسیه، رسما مسئولیت عالی رسانه ای جام جهانی ۲۰۲۲ را بر عهده دارد و البته بعد از انتقادش از رفتار مربی گلرهای تیم ملی در فینال لیگ قهرمانان آسیا، اختلاف بزرگی میانش با کادرفنی و فدراسیون ایران شکل گرفت و ورودش به کمپ و محل تمرینات تیم ملی ممنوع شد و فدراسیون ادعا کرد که از او شکایت کرده است.

مسعودی اما در این مدت که تیم ملی ایران به کمپ رایگان در قطر رفته و پرسپولیس صاحب این فرصت شده است، تلاش زیادی داشته که دنیا را با جام جهانی قطر بیشتر آشنا کند. 

پرسپولیسی ها که از ماکت های قطر در نمایشگاه این کشور برای جام جهانی دیدار می کردند، با مورد عجیبی مواجه شدند. مجموعه ای ورزشی که علاوه بر، ورزشگاهی بزرگ صاحب چهار زمین فوتبال و باشگاه بدنسازی و استخر هم هست. این مجموعه از سال ها مرکز تیم های ملی فوتبال قطر بوده که کاملا ویران شده و از نو بازسازی شده است. نکته جالب آن که این مجموعه کاملا جدا از کمپ اسپایر است. پرسپولیسی ها وقتی به این حقیقت پی بردند که سرمربی‌شان از مسعودی پرسید آیا این مجموعه همان اسپایر هست یا نه. پرسپولیس در ادامه با سایر ورزشگاه های قطر آشنا شد. تاکید قطری ها بر آن است که هر کدام از ورزشگاه های میزبان جام جهانی الهام گرفته از بخشی از فرهنگ و جامعه آنان بوده و بیانگر هنر قطری ها خواهد بود.

یکی از ورزشگاه های اصلی قطری ها در جام جهانی مجموعه ای با 80 هزار نفر گنجایش است که پس از جام جهانی 2022 به طور کامل جمع خواهد شد و فضای آن برای بهره برداری های اجتماعی استفاده خواهد شد و علاوه بر بیمارستان و مرکز ارائه خدمات بهداشتی به مال و کافی شاپ های متعدد مجهز خواهد شد. پروژه ای که شگفتی برانکو و پرسپولیسی ها را به همراه داشت.

41255

کد خبر 1222534

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =