دستگیری ۱۰ جاعل بزرگ ملک‌های بدون مالک در شمال تهران

جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری ۱۰ نفر از جاعلان اسناد ملک‌های بدون مالک در شمال تهران خبر داد.

 سرهنگ جلیل موقوفه‌ای جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ، اظهار کرد: با دریافت خبری مبنی بر جعل اسناد املاک بدون مالک در شمال تهران پرونده‌ای در این خصوص تشکیل و مراتب رسیدگی به آن در دستور پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات پلیس مشخص شد که باند جعل سند املاک بدون مالک متشکل از ۱۰ نفر جاعلان اسناد املاک در شمال تهران با شناسایی املاکی که بدون مالک هستند، آن‌ها را تصاحب کرده و اقدام به سند سازی و فروش با قیمت کمتر به نسبت قیمت املاک در بازار به همشهریان کردند.

سرهنگ موقوفه‌ای تصریح کرد: با دریافت مجوز قضایی مبنی بر دستگیری متهمان، تیم عملیاتی پلیس پیشگیری پایتخت در یک اقدام ضربتی پس از شناسایی مخفیگاه متهمان وارد ساختمان آن‌ها شده و موفق به دستگیری ۴ نفر از اعضای باند شدند.

وی افزود: در بازرسی از مخفیگاه متهمان، تعدادی اسناد جعلی تک برگ املاک، چک، شناسنامه‌های جعلی، موبایل نامه خام و اسناد خام کشف و ضبط شد.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با بیان اینکه پلیس موفق به دستگیری ۶ نفر دیگر از اعضای این باند حین فروش اموال با استفاده از موبایل نامه جعلی و سند تک برگ جعلی را داشتند، خاطرنشان کرد: به همشهریان توصیه می‌کنم که در زمان خرید خانه و یا اتومبیل در صورت مواجه شدن با قیمت پایین‌تر از نرم بازار ابتدا از اصالت سند مطمئن شوند و سپس اقدام به خریداری اموال کنند تا بعدها در این خصوص دچار مشکل نشوند.

۴۷۴۷

کد خبر 1225165

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مهران US ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
  0 0
  موبایل نامه؟؟؟؟ فکر میکنم منظور مبایعه نامه بوده. لطفا اندکی بیشتر دقت فرمایید تا دیگران پی به عمق کم سوادی کادر شما نشوند
 • IR ۱۶:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
  0 0
  مبایعه نامه نه موبایل نامه بیسواد