ماجرای مهاجرت امام خمینی(ره) از قم به تهران +تصاویر

باشگاه خبرنگاران نوشت: به مناسبت سالروز بستری شدن امام خمینی(ره) در بیمارستان قلب تهران، تصاویری از این اتفاق و توضیحاتی درباره نقش آیت‌الله خامنه‌ای در انتقال امام(ره) را مشاهده می‌کنید.

در سالروز بستری شدن امام خمینی(ره) در بیمارستان قلب تهران، صفحه‌ی اینستاگرامی تاریخ ایران و جهان مربوط به پایگاه اطلاع رسانی درفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با انتشار تصاویری از این اتفاق، توضیحاتی درباره نقش آیت‌اللّه خامنه‌ای در انتقال امام (ره) به تهران نوشت که در ادامه از نظر می‌گذرانید.

«۳ بهمن ۱۳۵۸: بستری شدن امام (ره) در بیمارستان قلب تهران

آیت‌الله خامنه‌ای: «[وقتی امام] دچار عارضه قلبی شدند، با جمعی از دوستان - که امروز بسیاری از آنها جزو شهدا هستند و در جوار رحمت الهی آرمیده‌اند - خود را در آن هوای سرد و برفی به #قم رساندیم و آن وجود عزیز را که حیات انقلاب مرهون او بود، به #تهران آوردیم و در بیمارستان قلب بستری کردیم. چه روزهای سختی گذشت و چه دلهره‌ها و نگرانیهای غیرقابل توصیفی را پشت سر گذاشتیم.» ۱۳۶۸/۰۳/۱۸‌

انتقال امام از قم به تهران، برای مراقبتهای پزشکی در بیمارستان قلب، امام را از مدیریت و رهبری کشور غافل نکرد. امام در همین مدت، چند پیام مهم تلویزیونی ایراد کرد و تنفیذ ابوالحسن بنی‌صدر نیز در همین بیمارستان انجام شد. اما مهمترین اثر این واقعه، اقامت دائمی امام درپایتخت و مهاجرت ایشان از شهر قم به تهران بود.‌»

2929

کد خبر 1225325

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =