۰ نفر
۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸
وسوسه سیب حوا در گالری گلستان

پدرام لسانی که به همراه اسرا مدنی نمایشگاهی مشترک را در گالری گلستان برپا می‌کند، می‌گوید این عکس‌ها نشان دهنده نیکی و بدی، خیر و شر، دانش و جهل است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پروژه مشترک عکاسی پدرام لسانی و اسرا مدنی، جمعه ۱۲ بهمن در گالری گلستان به تماشا درمی‌آید.

پدرام لسانی درباره این نمایشگاه عکس توضیح داد: «۱۳ عکس روی دیوار می‌رود؛ این پروژه با همکاری اسرا مدنی در سال ۲۰۱۱، یعنی هشت سال پیش شکل گرفت که هر دو دانشجوی عکاسی در لندن بودیم. در واقع این عکس‌ها دو امضایی هستند.»

این عکاس افزود: «از زمان شروع ایده تا زمان شکل‌گیری حدود یک سال طول کشید. این عکس‌ها به صورت تک عکس در خارج از کشور نمایش داده شده ولی برای اولین بار است که به صورت مجموعه در گالری گلستان ارائه می‌شود.»

پدرام لسانی در ادامه تاکید کرد: «موضوع این نمایشگاه نشان دادن نیکی و بدی، خیر و شر، دانش و جهل است. در عکس‌ها از المان سیب (میوه ممنوعه) استفاده شده است. فرم و ساختاری تصویری جذاب این عکس‌ها چشم‌نواز است و این در حالی‌ است که دو فرشته سیاه و سفید که هر دو زن هستند و خیر و شر و ماهیت ملکوتی دانش را بازتاب می‌دهند روایتی متفاوت از زندگی روزمره آدمی را ارائه می‌کنند.»

پدرام لسانی متولد ۱۳۵۸ است و در دانشگاه هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی عکاسی و در دانشگاهی انگلیسی عکاسی فشن خوانده است. این هنرمند چندین نمایشگاه انفرادی در تهران و لندن برگزار کرده است. همچنین چند نمایشگاه گروهی در خارج از کشور برگزار کرده است.

5757

کد خبر 1226051

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =