۱۳ نفر
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸
چرا از ریشه می‌زنید به استاد رضا گلزار؟!

رضا گلزار به مصاحبه انتقادی چند شرکت‌کننده در برنامه‌اش که اعتراض داشته‌اند پاسخ داده و از لحن بد انتقادکنندگان گلایه کرده اما به خودش نگفته این چه وضع انتقاد است.

راستش عادت دارد به این لحن حرف زدن. برای خود عالمی را تصویر کرده در آن هر نوع نقدی به گلزار یعنی توهین به هوادارانش. کافی‌ست کلامی در نقدش بگویی تا بگوید من از حق خودم هم بگذرم، چطور از حق هوادارانم بگذرم. این خصلت استاد گلزار است که لحنش لحن طلبکارانه‌ای باشد.

این ویدئوی آخر او را ببینید که در دفاع از برنامه‌اش «برنده‌باش» منتشر شده. جایی که با حالتی خشمگین انتقاد می‌کند به خبرگزاری اصولگرا و مصاحبه‌شان با چند شرکت‌کننده برنامه که اعتراض داشته اند ، می‌گوید:«...بچه‌ها فوتسال را گوگل کرده بودند و به اشتباه در گزینه‌ها گذاشته بودند و حالا بروند با حالت پلیسی و مونتاژ هی ۴ و ۶ را نشان دهند، این چه دزدی از مردم است؟»

البته خب این بخش از حرف‌های هاشم رضایت را اگر کنار گفته‌های گلزار بگذارید پازل تکمیل تر می‌شود:«کنکور که توسط تخصصی‌ترین مجموعه علمی کشور سالی یک بار برگزار می‌شود، هرسال شامل سؤالات اشتباهی است که بعد از برگزاری آن معلوم می‌شود. طبیعتاً برنامه‌ای که هر هفته دو قسمت با ده‌ها سؤال تولید می‌کند، ممکن است دچار خطا شود و پخش این جواب خطا از رسانه کار اشتباهی است. بنابراین پاسخ سؤال قبل از پخش اصلاح و به شرکت‌کننده نیز برای جبران ضرر و زیان مراجعه شد.»

آنها این حق را برای خود قائلند که سئوال‌های‌شان همین‌قدر دم‌دستی باشد یعنی به اندازه یک سرچ احتمالا اشتباه از گوگل و دقیقتر بخوانید ویکی پدیا!

بعد سری بزنید به شیوه گزینش شرکت‌کنندگان مسابقه. آنهایی که هرچه پول بیشتری بدهند ، سئوال‌های راحت‌تری می‌گیرند و سر از استودیوی برنامه در می‌آورند. تازه اینها سوای دوستان گرامی هستند که همین‌طور دورهمی آمده‌اند استودیو و صد میلیون بردند و رفتند !

مهم این است که آقای سوپراستار دارند در ۵۳ قسمت کمک به اعتلا و پیشرفت فرهنگ عمومی می‌کنند. چطوری؟ خیلی مهم نیست ، حالا از طریق ریختن اطلاعات ویکی‌پدیایی توی سئوال‌ها! خب چه بدی دارد؟ باعث ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه می‌شوند حتما! پس ایشان و دوستان برنامه‌سازشان حق دارند با دست جلوی دوربین ژست بگیرند که اگر کسی انتقاد کند از رفتار نادرست‌شان انگار دارد از ریشه می‌زند!

به هر حال ایشان ستاره‌اند و برنامه‌شان هم برنده باش! این قدر ستاره که شبانه با یک کد دستوری برای‌شان بیش از یک میلیون رای افزوده شود! بعد هم اگر گروهی اعتراض کنند که رایی ندادند و رای‌ها را پس بگیرند هم چیزی از ارزش‌های این بزرگواران کم نمی‌شود. 

آنها برنده‌اند، دارند فرهنگسازی می‌کنند، کتاب تصاویر حیوانات در دست می‌گیرند و دعوت به مطالعه می‌کنند و ادعای‌شان هم اعتلای فرهنگ عمومی با برنامه ای است که مشخص نیست در چه مکانیسمی چقدر پول تولید می‌کند، چه میزان از درآمدهایش به حساب‌های دولتی رسانه‌ملی می‌رود و دستمزد مجری اش چقدر است چون این‌ها همه احتمالا محرمانه و رازهای مگوی هستند و خیلی در ساختار تلویزیون نیازی به شفافیت دیده نمی‌شود. مهم از نظر این بزرگواران همان فرهنگ‌سازی‌شان است.

پس شما منتقد عزیز، چرا الکی از ریشه می‌زنید به آقای گلزار و رفقای رضایتمندشان!

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1239470

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
  12 10
  این استاد گلزار شما منو یاد یه بنده خدایی انداخت که به بهروز وثوقی می گفت : آقا ؛ بهروز وثوقی ... لقب آقا و استاد برازندۀ اهلش است .... هر چند که بهروز وثوقی بی نطیر ترین بازیگر تاریخ سینمای ایران باشد .
 • م،ه IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
  18 23
  نويسنده اي اين موضوع، بار ها و بارها نوشته هاي ديگه اي داره كه خودش هم توش نفهميده چي گفته... اينجا هم همينطور
 • IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
  24 25
  ای کاش اول فرق نقد و توهین رو میفهمیدیم بعد اینکه ایراد متوجه چه کسیه و نقد ما باید شامل چه کسی باشه رو میفهمیدیم برای هر ایرادی در برنامه به مجری برنامه حمله نمیکردیم چون درک میکردیم ایشون مسئول این اشتباه نیست....ای کاش درک میکردیم در نقدمون تهمت نزنیم وقتی روح ایشون و عوامل برنده باش از این اتفاق ارا که هنوز خرابکاری یا تقلب بودنش ثابت نشده....خوبه که ایشون همیشه در مورد هجمه ها ساکته و شاید از هر ده تا یکی رو جواب بده....کجای لحن طلبکارانه است...چطور شما و مردم حق گفتن هر حرف توهین امیز و زدن هر تهمتی که دلتون بخواد رو دارید ولی ایشون حق جواب دادن بهتون رو نداره و اگر بده میشه طلبکار!استاد شمایی که مثل عوام نقد میکنی و تهمت میزنید.