۸۴۰ میلیون تومان هزینه ماهیانه درمان مددجویان البرزی

کمیته امداد البرز از ابتدای سال جاری برای تأمین هزینه‌های درمانی مددجویان تحت حمایت ماهانه ۸۴۰ میلیون تومان به بیمارستان‌های طرف قرارداد پرداخت کرده است.

سید هادی کرابی، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد البرز با اشاره به اینکه امسال بیش از ده میلیارد تومان صرف هزینه‌های درمانی خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد البرز شده است، گفت: مددجویان بیمار در صورت مراجعه به پزشک خانواده ۱۰ درصد هزینه‌ها را به‌عنوان فرانشیز پرداخت می‌کنند و در صورت نیاز به ادامه مراحل درمان، طبق تشخیص پزشک متخصص با دریافت معرفی‌نامه از اداره بهداشت و درمان کمیته امداد البرز دریکی از بیمارستان‌های طرف قرارداد از خدمات بستری و جراحی استفاده می‌کنند.

وی بابیان اینکه از ابتدای سال تاکنون مددجویان البرزی بیش از ۱۱۰ هزار بار به مراکز درمانی مراجعه داشته‌اند گفت: مراجعه به پزشک عمومی و متخصص، خدمات اورژانس و سرپایی، داروخانه، آزمایشگاه، تصویربرداری پزشکی، نوار نگاری، پرتودرمانی، دیالیز، آندوسکوپی و خدمات بستری و جراحی، موارد بهره‌مندی مددجویان البرزی از خدمات درمانی را تشکیل می‌دهد.

کرابی بابیان اینکه سهم فرانشیز داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج نیز توسط کمیته امداد تأمین می‌شود افزود: درصورتی‌که مددجوی تحت حمایت امداد توان پرداخت ۱۰ درصد فرانشیز را نداشته باشد این نهاد سهم فرانشیز وی را نیز پرداخت می‌کند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد البرز با اعلام اینکه برای تأمین هزینه‌های بستری و جراحی محدودیت و سقف وجود ندارد گفت: عمده خدمات بستری و عمل‌های جراحی مددجویان برای درمان بیماری‌های عمومی، قلبی، آب‌مروارید و ارتوپدی انجام‌شده است.

وی تأکید کرد: این نهاد پس از بررسی‌های لازم به مددجویانی که توان مالی پرداخت ۱۰ درصد از سهم هزینه‌های جراحی خود را نیز نداشته باشند، کمک می‌کند.

کرابی بابیان اینکه ده بیمارستان در البرز به بیماران تحت حمایت کمیته امداد خدمت ارائه می‌کنند، افزود: بیمارستان‌های دولتی شهید رجایی، شهید مدنی، شهید باهنر و کلینیک دی در کرج، دکتر شریعتی ماهدشت، امام حسن مجتبی علیه‌السلام نظرآباد، امام جعفر صادق علیه‌السلام هشتگرد، الزهراء اشتهارد و بیمارستان‌های خصوصی کوثر و ثارالله طرف قرارداد این نهاد در البرز هستند.

۴۶

کد خبر 1240186

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =