انتقاد واعظ از خرید لباس آدیداس برای تیم‌ملی

فارس نوشت: قائم مقام سابق سازمان تربیت بدنی گفت: به فوتبال ایران در سال گذشته نمره قبولی نمی‌دهم.

امیررضا واعظ آشتیانی ‌درخصوص ارزیابی‌اش از وضعیت فوتبال ایران در سال ۹۷ گفت: در ابتدا باید بگویم که بد نیست فدراسیون فوتبال گزارشی از عملکرد این فدراسیون در سال ۹۷ به افکار عمومی بدهد و مثلاً توضیح بدهد که از بابت حضور در جام جهانی چقدر درآمدزایی کرده است.

وی افزود: این‌که همه کشورها برای صعود به جام جهانی برنامه‌ریزی می‌کنند و آن‌ها هم از بابت این صعود پول می‌گیرند واقعیتی انکارناپذیر است. ولی این‌که آیا از بابت درآمدزایی حضور در جام جهانی کارهای دیگری برای بخش‌های مهم فوتبال صورت گرفته یا نه، مهم است.

قائم مقام سابق سازمان تربیت بدنی گفت: به طور مثال فدراسیون فوتبال لباس آدیداس را برای جام جهانی خریداری کرد که این یک اتفاق نادر محسوب می‌شود و با این اتفاق مشخص شد فضای فکری ورزش ما اصلا حرفه‌ای نیست.

آشتیانی افزود: این‌که فدراسیون فقط پول را از جیب دولت هزینه کند اصلا قابل توجیه نیست و اینها مشخص می‌کند که فدراسیون فوتبال استاد هزینه کردن است. اگر به لیگ ما هم دقت کنید، متوجه می‌شوید که درآمدزایی چگونه است. جالب است در اظهارنظرها می‌شنوم که آقایان می‌گویند ۷۰ درصد هزینه باشگاه‌ها پیرامون حق پخش تلویزیونی است. ولی من نمی‌دانم این عدد ۷۰ درصد از کجا آمده است. حتی در ایتالیا و اسپانیا هم این عدد متفاوت است. حال این سوال به وجود می‌آید، دوستانی که می‌گویند ۷۰ درصد حق پخش تلویزیونی به باشگاه‌ها پرداخت نمی‌شود، آیا ۳۰ درصد بقیه را خودشان درآمدزایی می‌کنند؟ وقتی در لیگ قهرمانان یک باشگاه بلیت‌ها را مجانی اعلام می‌کند یا به تماشاگران تخفیف می‌دهد کجای این کار حرفه‌ای است.

وی با اشاره به حضور تیم ملی در جام ملت‌های آسیا گفت: فدراسیون در مورد درآمدزایی از جام ملت‌های آسیایی هم توضیح بدهد بد نیست. من همه صحبت‌هایم را از جنبه اقتصادی می‌گویم و مباحث فنی را به عهده کارشناسان اهل فن می‌گذارم. وقتی در جامعه امروز کشور مدیرانی که سابقه اجرایی موفق نداشته‌اند متولی می‌شوند نباید ادعایی داشته باشیم. کسی که می‌گوید ۳۵ سال در ورزش هستم، یعنی ۳۵ سال وقت تلف کرده است. قدمت حتماً عامل موفقیت نیست.

آشتیانی در پاسخ به این سوال که چه نمره‌ای به فوتبال ایران در سال ۹۷ می‌دهد، گفت: اگر از لحاظ مدیریتی سوال کنید که من نمره قبولی نمی‌دهم و معتقدم از این لحاظ مردود هستیم، اما از لحاظ فنی نمی‌توانم صحبتی داشته باشم. وی با اشاره به حضور تیم ملی در جام جهانی گفت: حضور ما در جام جهانی موجه‌تر از جام ملت‌های آسیا بود. ما با تیم‌های بزرگی بازی کردیم و فکر می‌کنم در کل حضور در جام جهانی بد نبود. اما در جام ملت‌های آسیا باید بهتر عمل می‌کردیم.

وی در پایان صحبت‌های خود تأکید کرد: من فکر می‌کنم مجمع فدراسیون فوتبال بدهکار مردم ایران است و تعدادی از مدیران ناتوان در این مجمع وجود دارند. البته بخشی از آن‌ها هم تربیت‌شده همین فوتبال هستند و نباید انتظار زیادی از آن‌ها داشت. از سوی دیگر وزارت خوب بازی مجمع فدراسیون فوتبال را می‌خورد و آن‌ها تا امروز درگیر بازی افراد در مجمع بوده‌اند.

41257

کد خبر 1243276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • سیدجعفرکاظمی IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۳
    0 0
    آقای عزیز مگه فقط اینه؟ مسایلی مانند برگزاری سمینارها درسالنهای برج میلاد با هزینه های میلیاردی از جیب مردم بیچاره یکی از این هااست وصدها ی دیگر مانند این . متاسفانه کسی هم به این ها اعتراض نمیکند .