تبریک تولد حضرت آشوزرتشت از سوی یک مقام وزارت خارجه

ایسنا نوشت: رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه گفت: تقارن عید نوروز و شکفتن بهار زیبا با تولد آشو زرتشت، پیامبر آیین باستانی ایرانیان را باید به فال نیک گرفت.

بهرام قاسمی به مناسبت ۶ فروردین سالروز تولد زرتشت گفت: تقارن عید نوروز و شکفتن بهار زیبا با تولد آشو زرتشت، پیامبر آیین باستانی ایرانیان را باید به فال نیک گرفت. سندشناسان و محققان، کهن ترین نغمه های ناب شعر و داستان سرایی را تا دوران حیات "آشو زرتشت" جستجو کرده و در این جستجو به اوستا به ویژه "گاتاها" رسیده اند، اثری که کهن ترین سروده ها و نیز داستان آفرینش را زمزمه می کند؛ یکی از سندهای معتبر این ادعا الفهرست ابن ندیم است.

قاسمی افزود: "گاتاها" داستان حیات، هدف آفرینش و خلقت انسان است. روایت داستانی اوستا، جنگ میان خیر و شر و یادآوری جایگاه انسان در این جنگ سرنوشت ساز است. دعوت انسان به نیک پنداری، نیک گفتاری و نیک رفتاری و توالی این سه عنصر اصیل بی دلیل نیست. انسان فانی تنها در سایه این شاه کلید به جریان لایزال خیر و سعادت و رستگاری خواهد پیوست. تولد آشو زرتشت و سال نو را به همه پیروان آیین زرتشتی بویژه هموطنان پرمهر زرتشتی تبریک و شادباش عرض می نمایم."# سله نودون موبارک#

41231

کد خبر 1244461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =