۴۰ هزار گردشگر نوروزی در منطقه آزاد ارس اقامت کردند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از اسکان نزدیک به ۴۰ هزار گردشگر در هفته نخست سال ۹۸ در منطقه آزاد ارس خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، مرتضی آبدار روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: توسعه گردشگری پایدار در منطقه آزاد تجاری – صنعتی ارس یکی از اصلی ترین اهدافی است که طی سال های اخیر توسط اداره کل میراث فرهنگی و مدیران ارشد این منطقه پیگیری می شود.
وی ادامه داد: در این سال ها شاهد برنامه ریزی و برگزاری برنامه های متنوعی اعم از برگزاری تورهای بوم گردی، جشنواره و نمایشگاه های هنری برای گردشگران نوروزی این منطقه هستیم.
وی منطقه آزاد ارس را به عنوان دومین مقصد گردشگران استان آذربایجان شرقی پس از تبریز اعلام کرد .
آبدار در ادامه به میزان بازدید گردشگران نوروزی از اماکن تاریخی، تفریحی و گردشگری منطقه آزاد ارس اشاره کرد و گفت: با توجه به موقعیت ویژه منطقه و برخورداری از ظرفیت های متنوع گردشگری، نوروز امسال شاهد استقبال قابل توجه گردشگران از جاذبه های گردشگری این منطقه بودیم، بطوریکه تا پایان روز ۶ فروردین ۲۲۶ هزار و ۷۴۸ بازدید از جاذبه های گردشگری منطقه آزاد ارس اتفاق افتاده است.
وی اعلام کرد: در مرحله نخست سفرهای نوروزی، کلیسای سنت استپانوس در صدر پربازدیدترین جاذبه های گردشگری منطقه قرارگرفت، بطوریکه تا پایان روز ۶ فروردین، در مجموع ۱۷ هزار و ۵۱۲ نفر از این مکان تاریخی بازدید کردند.
مدیرکل میراث فرهنگی استان در ادامه گفت: دور نخست سفرهای نوروزی منطقه آزاد ارس در حالی پایان یافت که طی روزهای مذکور، اقلام فرهنگی، آموزشی جامعی بین گردشگران توزیع و جشنواره و نمایشگاه های هنری، جشنواره ویژه و جذاب کودکان و برنامه های متنوع فرهنگی و هنری برای گردشگران برنامه ریزی و اجرا شد.
آبدار در پایان با بیان اینکه قطار تبریز-جلفا طی ایام نوروز، همچون سال های گذشته بصورت رایگان در حال ارائه خدمات به گردشگران است، افزود: در نوروز ۱۳۹۸ دو قطار رایگان با ظرفیت ۱۴۰۰ نفر روزانه ساعت هفت صبح از تبریز به مقصد جلفا حرکت کرده و ساعت ۱۸:۳۰ بعد از ظهر همان روز مسافران را به تبریز باز می گرداند.
منطقه آزاد ارس دارای ۸ هتل و هتل آپارتمان، ۸ مهمانپذیر و ۱۳ کاشانه مهمان است.

46

کد خبر 1244743

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =