ماشین هرچه درب و داغون‌تر و قدیمی‌تر، با حال‌تر!

کافی است عاشق خودرو و به اصطلاح «ماشین باز» باشید تا حاضر شوید برای خرید یک خودروی قدیمی هزینه کنید. 

به گزارش خبرآنلاین، این روزها و به واسطه نوسان قیمت ها در بازار، خودروهای صفر و کارکرده چند برابر نرخ ابتدای سال ۹۷ شده اند به طوری که کافی است سری بزنید به آگهی خودروهای کلاسیک در دنیای مجازی تا قیمت های شگفت انگیز را مشاهده کنید. 

در آگهی ها مودهای جالبی وجود دارد که قیمت این خودروها شاید برای نسل جدید که بیشتر به دنبال تجهیزات و فناوری و ... در خودروها هستند، بسیار عجیب باشد. عمر این خودروها حداقل ۲دهه است و گاهی به چند دهه می رسد، خودروهایی که در حالت عادی فرسوده محسوب می شود و خط تولید آنها سال هاست که متوقف شده است اما هنوز هم مشتریان پر و پا قرصی دارد زیرا از نظر آنها این خودروهای قدیمی با اصالت هستند. 

یک بی ام و۵۲۰ فوق کلاسیک ۳۰میلیون تومان قیمت خورده است. 

این در حالی است که برای یک بی ام و ۵۱۸ نرخ ۱۸میلیون تومان و برای یک خودروی مشابه هم ۴۰ میلیون تومان از خریدار طلب شده است.

برای فروش یک کامارو کاردار هم قیمت ۳۰ میلیون تعیین شده است. 

یک پیکان مدل۵۷ بدون رنگ هم ۱۸میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است. 

یک دستگاه پیکان کلاسیک هم ۳۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

در میان خودروهای کلاسیک و دست دوم تویوتا تقریبا نسبت به سایر خودروها قیمت بالاتری دارد؛ به طوری که برای فروش یک تویوتا دوهزار نرخ ۱۷۰میلیون تومان تعیین شده است. 

 قیمت تویوتا سلیکا ۱۹۷۵


برای یک دستگاه تویوتا سلیکا ۱۹۷۵ هم قیمت ۶۰ میلیون تومان تعیین شده است. 

همچنین برای یک تویوتا دوهزار مدل ۱۹۸۳ قیمت ۱۸۰ میلیون تومان، تویوتا دو هزار مدل ۱۹۸۵ قیمت ۱۴۰میلیون تومان، تویوتا مدل ۱۹۸۳ مبلغ ۱۳۰ میلیون تومان، تویوتا دوهزار مدل ۱۹۸۳ ۱۵۰ میلیون و یک تویوتا ۱۹۸۳ نیز ۱۲۵ میلیون تومان تعیین شده است. 

تویوتا لندکروز فول سفارشی مدل ‍۱۹۸۶ هم ۱۵۳ میلیون تومان قیمت گذاری شده است. 

همچنین یک جیب آهو دوگانه سوز ۴۵میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است. 

پاترول مدل ۷۷ هم به قیمت ۵۶میلیون تومان فروخته می شود. 

یک لندرور مدل ۱۹۶۴ با قیمت ۱۵میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است. 

بازار عجیبی است بازار خودروهای کلاسیک. همه چیز در این بازار یافت می شود و با نگاه به آگهی ها می توان به تاریخ چند دهه پیش سفر کرد. 

در بین آگهی ها یک بنز معماری ۲۳۰ شش سیلندر با قیمت ۳۵میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است. 

همچنین یک بنز دانشجویی ساخت ۱۹۸۲ هم ۴۰ میلیون تومان و یک بنز معماری اتاق ۱۱۴ مدل ۱۹۷۳ نیز ۳۰میلیون تومان فروخته می شوند. 

پژو ۵۰۴ مدل ۱۹۷۷ هم ۱۴ میلیون تومان نرخ گذاری شده است. 

این قیمت ها نشان می دهد علاوه بر نوسانات قیمت ها در بازار، سلیقه خریداران و فروشندگان نیز در تعیین نرخ ها بسیار تعیین کننده و در این میان سال و مدل ساخت خودروها تقریبا اهمیت چندانی ندارد و فقط تمیزی و سلامت خودروها مهم است.

۱۷۲۲۴

کد خبر 1246379

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =