۰ نفر
۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
لاکچری‌ترین شاسی بلند آلمانی را سیاحت کنید

ایلنا نوشت: کاین اولین خودروی آفرود ساخت پورشه بعد از تراکتورهای سوپر و جونیور در دهه ۱۹۵۰ و همچنین اولین خودروی چهار در این شرکت است که در ظاهر یک اس‌یووی لاکچری سایز متوسط از سال ۲۰۰۲ تولید می‌شود.

از زمانی که خط تولید پورشه ۹۲۸ در سال ۱۹۹۵ تعطیل شد کاین اولین خودوری پورشه‌ است که از موتور ۸ سیلندر v  شکل استفاده می‌کند. این محصول در آمریکای شمالی در سال ۲۰۰۳ به بازار آمد و از سال ۲۰۰۸ موتور این خودرو از تکنولوژی تزریق مستقیم بهره‌مند است. پورشه کاین ۲۰۱۸ از نظر پلتفرم، فریم بدنه و از لحاظ وضعیت الکترونیک، اشتراکات زیادی با فولکس واگن توارگ و آئودی Q۷ دارد.

تاکنون سه نسل از کاین وارد بازار و رقابت جهانی شده است. نسل اول از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۰ تولید شده که وضعیت آن امروز در بازار خودرو تثبیت شده است. از نسل دوم کاین در سال ۲۰۱۰ و در نمایشگاه خودرو ژنو رونمایی و سال ۲۰۱۱ وارد بازار خودرو شد. این نسل شکل کلی بدنه جلوی خود را  مانند نسل اول حفظ کرد  اما تغییرات عمده‌ای در طراحی عقب این خودرو اعمال شد. البته چراغ‌های جلو و ورودی‌های هوا هم تغییر کرد اما تمرکز اصلی پورشه بر روی بازطراحی عقب این خودرو بود و نتیجه کار منجر به طراحی کاملاً جدید چراغ‌های عقب و صندوق عقب مدورتر شد.

 نسل سوم پورشه کاین در سال ۲۰۱۷ رونمایی و از سال ۲۰۱۸ وارد بازار جهانی شد. در این نسل چراغ‌های جلو و ورودی‌های هوا بزرگتر شدند و طراحی چراغ‌های عقب هم متفاوت شده است. همچنین طول خودرو در نسل سوم و نسبت به نسل دوم افزایش، ارتفاع خودرو کمی کاهش پیدا کرده و به این ترتیب حجم خودرو افزایش یافته است. به طور کلی منطق طراحی کابین کاین مطابق زبان طراحی پورشه است.

پورشه کاین از سال ۲۰۱۱ وارد بازار خودرو ایران شد و در سه نسخه ۶ سیلندر، ۸ سیلندر و ۸ سیلندر توربو عرضه شد که از لحاظ فنی، حتی ویژگی‌های ظاهری و آپشن‌ها با هم متفاوت هستند. موتور استفاده شده در مدل ۶ سلیندر ۶/۳ لیتر حجم و ۳۰۰ اسب بخار قدرت دارد. موتورهایی که در دو مدل ۸ سلیندر S  و توربو به کار رفته یکسان اما قدرت خروجی آنها متفاوت است. حجم این موتورها ۶/۴ لیتر بوده که در مدل S، ۴۰۰ اسب بخار و در مدل توربو ۵۰۰ اسب بخار، قدرت تولید می‌کند.

پورشه کاین از معدود شاسی‌بلندهای لوکس در بازار ایران است که البته ورود آن به کشور ممنوع شده و رقبایی از جنس تویوتا لندکروز، بی‌ام‌و ایکس ۶ و ایکس ۷ و... دارد. این خودرو در ایران با توجه به اینکه کدام مدل باشد، چقدر کارکرد دارد و چه ویژگی‌های فنی و چه آپشن‌هایی داشته باشد، بازه قیمتی گسترده‌ای از حدود ۶۰۰ میلیون تومان تا دو میلیارد تومان را در برمی‌گیرد. به طور مثال پورشه کاین مدل ۲۰۱۲، رنگ سفید داخل شتری، بدون رنگ و نقطه، ۶۵ هزار کیلومتر کارکرد، فول آپشن، کمربند و آمپر قرمز و سیستم صوتی Bose ، یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان در سایت دیوار قیمت‌گذاری شده است.

226۲۳۱

کد خبر 1248015

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =