معاون استاندار: بقای کلان‌شهرها درگرو توجه به شهرستان‌هاست

ایرنا نوشت: معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: ارائه خدمات بهتر به یک منطقه درگرو توجه به کارگزاران و نیروی انسانی و بقای کلانشهرها در گرو توجه به شهرستان هاست.

حمیدرضا قاسم زاده روز یکشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات فرمانداری و بخشداری های خداآفرین با تاکید براینکه برای ارائه خدمات بهتر دریک منطقه باید به کارگزاران و نیروی انسانی توجه شود گفت: استانداری در جهت کاهش حجم و فشارکاری با اولویت استخدام درمناطق دور افتاده عزم راسخ دارد.

وی با تاکید بر توسعه متوازن، تازه تاسیس بودن فرمانداری خداآفرین را امتیازی برای برنامه ریزی درجهت رشد متوازن دانست و افزود: توسعه واقعی درکشور و تداوم آن از طریق توسعه شهرستانها و روستاها محقق می شود .

قاسم زاده همچنین با اشاره به ضرورت حفظ جمعیت روستایی در روستاها بعنوان ریشه توسعه، خداآفرین را دارای استعداد دامپروری ، کشاورزی و گردشگری و ایجاد صنایع تبدیلی مرتبط با فراوری دامی دانست و تدوین سند تدبیر و توسعه عملیاتی با استفاده از اطلاعات بومی و محلی و نیز طرح جامع توسعه شهرستان را خواستار شد .

فرماندار خداآفرین نیز در این نشست با اشاره به مشکلات شهرستان گفت: بیش از ۹۴درصد جمعیت خداآفرین روستانشین و حدود ۷۰درصد آن نیز عشایر بوده و در روستاهای پراکنده و کوهستانی کمتر از ۲۰ خانوار زندگی می کنندکه نیازمند تامین امکانات اولیه و زیرساختی هستند .

امیری راد با تاکید بر تامین زیرساخت های ضروری در روستاها اظهارداشت: ضریب نفوذ اینترنت و تلفن همراه دراین شهرستان زیر ۳۰درصد و در مقایسه با ۷۰درصد میزان برخورداری استان پایین است .

فرماندار خداآفرین با اشاره به ارتقای روستاهای عاشقلو و لاریجان به شهر کمبود نیروی انسانی و به تبع آن حجم کاراضافی و نیز کمبود خودرو را مهمترین مشکلات موجود در فرمانداری و بخشداری های شهرستان اعلام کرد و توجه مقام های استانی جهت رفع مشکلات این شهرستان را خواستار شد.

حمیدرضا قاسم زاده معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی و هیئت همراه در گلزارشهدا حضور یافته و به مقام شامخ شهدای شهرستان ادای احترام کرد.

خداآفرین با جمعیت ۳۴هزارنفری اواخر سال ۸۹ به شهرستان ارتقا یافت .

۴۶

کد خبر 1254240

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =