۰ نفر
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶
آبشار ویسادار، نگین سبز پنهان در گیلان

بگذارید یک راست برویم سر اصل مطلب و شما را با یکی از زیباترین آبشارهای ایران آشنا کنیم. آبشار ویسادار که در 62 کیلومتری شهر رشت قرار دارد. این آبشار در ۱۶ کیلومتری شهر پره سر، شهری بین رضوانشهر و هشتپر تالش قرار گرفته که بی اندازه بکر و شگفت انگیز است. ایران، ۳۹۲ آبشار فصلی و ۲۸۷ آبشار غیرفصلی دارد که بیشترشان در استان لرستان واقع‌اند و در این میان، یکی از زیباترین آبشارهای ایران، آبشار ویسادار در شمال کشور واقع شده است. اما این آبشار چه ویژگی خاصی دارد؟

آبشار ویسادار سومین آبشار مرتفع استان گیلان است. ویژگی منحصر به فرد آن شکل خاص دیواره‌ی صخره ای آن است که در کمتر آبشاری دیده می شود. فضای اطراف آبشار و دسترسی راحت به آن امکان خلق یک روز خوب را به خانواده‌ها می‌دهد.

جاده منتهی به این آبشار  و لمس زیبایی‌های آن  که پیش از رسیدن به آن گردشگران و علاقه مندان طبیعت را غرق در خود می‌کند. جاده‌ای که از دوسو با درختان سر به فلک کشیده احاطه شده و هر چه که بیشتر در آن پیش می روید، تصاویر روح‌نوازتری به چشمتان می‌خورد. این تصاویر به حدی زیبا هستند که گاهی مجبور به چند لحظه توقف خواهید شد تا با دوربین خود آن را برای همیشه ثبت کنید.

تابش نوری که از دهانه‌ی گودال به داخل آن روانه می‌شود و شنیدن پژواک صدای آب، صحنه‌های نفس‌گیری را تداعی می‌کند که از تماشای آن سیر نمی‌شوید. بر بلندای آبشار ویسادار، صخره‌هایی به شکل لایه لایه وجود دارند که می‌توانید بر آن‌ها بنشینید و ساعت‌ها به منظره‌ی شگفت‌انگیز پیش رویتان، که ترکیبی بی‌نظیر از جنگل، رودخانه و جنب و جوش آبشار است، نگاه کنید.

کمی آن طرف‌تر از آبشار، درختان سر به فلک کشیده‌ای وجود دارند که ریشه‌هایشان به شکل خاصی در هم تنیده و بر روی زمین پهن شده‌اند و علاوه بر سایه‌سار خنکی که در پناه شاخ و برگشان وجود دارد، تصویری تازه از طبیعت را ترسیم کرده‌اند. حضور این درختان، صدای ریزش آب و جلوه‌ی خاص آبشار، موقعیتی منحصر به فرد را به این طبیعت بخشیده است تا لحظاتی خوش را برای دوستداران خود رقم بزند.

آبشار ویسادار بر سر راه رودخانه‌ی لمیر قرار دارد. آب این رودخانه از کوه‌های تالش که به گردنه‌ی الماس نیز شهرت دارد، سرچشمه می‌گیرد و پس از گذر از منطقه‌ی پره سر به دریای خزر می‌ریزد. رودخانه‌ی لمیر باعث بوجود آمدن آبشار دیگری به نام اوویار در پایین همین محوطه شده است و جزو دیدنی‌های اطراف این آبشار به حساب می‌آید.

باهم به تماشای تصاویر زیبایی از این آبشار و مناظر اطرافش می‌نشینیم. آیا شما تا به حال تجربه‌ی دیدن این آبشار از نزدیک را داشته‌اید؟

برای سفر به ویسادار باید به سوی رشت بروید و سپس راه خود را به طرف آستارا ادامه دهید و پس از گذر از انزلی و شهر رضوانشهر و طی ۱۷ کیلومتر به شهر پره می رسید. در این شهر، از سه راه احمد به طرف روستای سکرهسرا یا صیقلسرا حرکت کنید. با عبور از صیقلسرا و گذر از روستای اووییار وارد جاذهی جنگلی بسیار زیبایی می شوید که به روستای لمیر منتهی می شود و در میانه ی راه شما را به محل آبشار می رساند. یک سوم این جاده روستایی آسفالت است و قسمت انتهایی آن خاکی می باشد.

منبع : لست سکند

2121

کد خبر 1254999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =