شهرداری تهران، زمین برای بوستان می‌خرد متری ۲.۲۰۰.۰۰۰ تومان!

باشگاه خبرنگاران نوشت: بحیرایی با اشاره به اینکه قرارداد اولیه باغ نظر به دلیل مشکلاتی که داشت فسخ شده گفت: در حال کارشناسی هستیم تا به قیمت واقعی برسیم.

حسین بحیرایی شهردار منطقه ۱۰ تهران با بیان اینکه تلاش می‌کنیم که باغ‌های نظر و تهرانی را در منطقه ۱۰ تملک کنیم، گفت: مالکین باغ نظر در دوره مدیریت شهری گذشته بابت تملک این باغ قراردادی را با سازمان املاک بسته بودند که دارای مشکلاتی بود.

شهردار منطقه ۱۰ افزود: با بررسی‌های کارشناسی که نسبت به قیمت این ملک انجام شد، متوجه شدیم مبلغ هر متر ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای آن بالا محاسبه شده است.

وی با بیان اینکه این باغ ۵ هزار متر مربع متراژ دارد، گفت: این باغ از لحاظ درختان مثمر و غیرمثمر وضعیت خوبی دارد و با توجه به اینکه سرانه فضای سبز منطقه ۱۰ پایین است تلاش می‌کنیم این باغ را با یک قیمت کارشناسی جدید و واقعی قیمت‌گذاری کنیم تا بابت تملک این باغ، پول اضافی از بیت‌المال خرج نکنیم.

بحیرایی با بیان اینکه قرارداد قبلی فسخ شده است، اظهار کرد: این باغ ورثه‌ای بوده و دارای ۶۴ سهم است که ۴۸ سهم آن قرارداد بسته بودند و به خاطر مشکلی که وجود داشت اکنون قرارداد فسخ شده و ما برای توسعه فضای سبز منطقه به دنبال تملک آن هستیم.

شهردار منطقه ۱۰ در ادامه به وضعیت باغ دیگر این منطقه به نام باغ تهرانی پرداخت و گفت: به منظور توسعه فضای سبز منطقه تلاش می‌کنیم این باغ را که ۴ هزار و ۲۰۰ متر مساحت دارد تملک کنیم.

وی افزود: تاکنون در این محل نمایشگاه‌های فصلی برگزار می‌شد که ما سازه‌های سبک آن را جمع‌آوری کردیم و در حال تبدیل آن به پارک هستیم.

بحیرایی با بیان اینکه برای تملک این باغ هم تنها از اعتبارات موجود استفاده می‌کنیم، افزود: باغ نظر در تقاطع خیابان رنجبر و ۱۶ متری امیری قرار گرفته و پارک تهرانی هم نبش خیابان رنجبر ساخته می‌شود.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1258081

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =