نظر کاربران خبرآنلاین درباره زندگی شبانه در ماه رمضان/ «پلیس اماکن اجازه دهد، شب را احیا می‌کنیم»

کاربران خبرآنلاین در پاسخ به نظرسنجی زندگی شبانه در ماه رمضان سه نوع جواب دادند؛ گروه اول گفتند اماکن اجازه بدهد، گروه دوم گفتند پول نداریم تفریح کنیم و گروه سوم اجرای برنامه‌های شاد در پارک‌ها را پیشنهاد دادند.

به گزارش خبرآنلاین، چند روز گذشته بود که حجت نظری، عضو شورای شهر تهران از بی‌توجهی سازمان زیباسازی در اکران طرح‌های رمضان در سطح شهر گلایه کرد. در همین میان یک نظرسنجی با عنوان «برای ارتقاء زیست شبانه در شهرها خصوصا در ایام ماه رمضان چه باید کرد؟» منتشر شد و کاربران نظرات خود را نوشتند.

نظرات کاربران را می‌توان به سه گروه تقسیم کرد؛ گروه اول معتقد بودند که اگر پلیس اماکن اجازه بدهد مغازه‌ها و رستوران‌ها تا سحر باز باشد می‌توان تفریح کرد و زندگی شبانه داشت. گروه دوم اما معتقد بودند وضعیت اقتصادی آنقدر بد است که در روز هم نمی‌شود تفریح کرد، چه برسد به شب و گروه سوم معتقد بودند پارک‌ها و فضاهای سبز با برنامه‌های شاد و مهیج و ارائه خدمات فرهنگی و ورزشی به شهروندان می‌توانند زندگی شبانه را احیا کنند.

در ادامه نظرات کاربران را می‌خوانید:

گروه اول: اماکن اجازه دهد!

ابتدایی‌ترین مسئله اینه که پلیس اماکن اجازه باز بودن مغازه‌ها را تا پاسی از شب بده نه اینکه مثل سابق مجبورشون کنه ساعت ۱۲ شب ببندن.

اجازه بدن کافه‌ها و رستوران‌ها و ‌سینماها و ... تا صبح‌ باز باشه مخصوصا تو شهرهایی مثل اهواز که روزها دمای هوا ۷۰ درجه‌س و ملت با زبون روزه نمی‌تونن یک لحظه از خونه بیرون برن و تنها رفت وآمدشون بعد از افطار تا سحره.

به نظر بنده ساعت کار مراکز تفریحی و گردشگری و مراکز خرید را تا موقع اذان صبح قرار دهند و ساعت شروع به کار آنها را از ساعت 2 یا 4 بعد قرار دهند. در ضمن می‌توان جاهای مختلفی را برای این منظور اختصاص داد. همانگونه که خیابان سی تیر یا خیابان پیروزی بیشتر برای تغذیه‌فروشی است. ساعت کار اتوبوس‌های شرکت را واحد و مترو را نیز با این برنامه‌ها تنظیم کنند.

گروه دوم: پول نداریم

هنوز امنیت روز روشن در این شهر تامین نشده و روز به روز ناامن‌تر می‌شویم. اول مسئله روز را حل کنیم بعد به شب بپردازیم.

پول که نباشه نه می‌شه شب زیست نه روز

برای کسی که ناامیده شب و روز فرقی نداره

گروه سوم: پارک‌ها خدمات بدهند

برگزاری کنسرت یا اجرای موزیک؛ نمایش فیلم در فضای پارک‌ها

فضای پارک‌ها رو برنامه شاد بگذارند تا مردم استفاده کنند

پیشنهاد می‌کنم سازمان ورزش ساعات کار مجموعه‌های ورزشی در شب رو بیشتر کنه؛ غرفه‌های مستقر در پارک‌ها و بوستان‌ها ارائه خدمات بدن و سازمان زیباسازی المان‌های ویژه ماه رمضان رو در شهر نصب کنه

۴۷۲۳۸
کد خبر 1257550

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =