بهانه عجیب اسراییلی‌ها برای رقابت با جودوکاران ایرانی

در چند ساعت اخیر تصویری از بیانیه فدراسیون جهانی جودو منتشر شده که نشان‌می‌دهد جودوکاران جمهوری اسلامی ایران هیچ مشکلی برای دیدار با ورزشکاران اسراییلی ندارند. آیا این نامه حقیقت دارد؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ ما هرگز با ورزشکاران رژیم صهیونیستی بازی نمی‌کنیم؛ این بخشی از مواضع ورزشی جمهوری اسلامی ایران است. موضعی که پافشاری زیادی برای آن وجود دارد و قرار نیست هرگز زیر سوال برود یا حتی کنار گذاشته شود. در طول سال‌ها، رقابت نکردن ورزشکاران ایرانی با هم‌تایان اسراییلی، اخبار بسیاری را رقم زده است. از خطر محرومیت و تعلیق ورزش ایران گرفته تا تقدیر و سپاسگزاری از ورزشکارانی که با عدم رقابت مقابل ورزشکاران اسراییلی، رفتارهای متفاوتی صورت گرفته اما باز هم این مسیر ادامه دارد.

اما بامداد امروز نامه‌ای از فدراسیون جهانی جودو منتشر شد که عجیب بود.در این بیانیه آمده بعد از مشاهده مصدومیت‌ها و به وزن نرسیدن‌های ساختگی جودوکاران ایرانی در جهت خودداری از مواجهه با برخی رقبا (جودوکاران اسراییلی)، آن‌ها برای محافظت از حقوق همه ورزشکاران وارد عمل شده‌اند. بعد از چند دور مذاکرات، طرف ایرانی قبول کرده که فارغ از هرگونه تبعیض، در میدان ورزشی حاضر شود. یعنی فدراسیون جهانی جودو انتظار دارد که از این به بعد جودوکاران ایرانی در برابر جودوکاران اسراییلی مبارزه کنند. 

ایران-جودو-Iran-Judo

ماریوس ویزر، رییس فدراسیون جهانی جودو یک اسراییلی است و شاید بد نباشد به افتخارات او هم اشاره کنیم؛ ماریوس هرازگاهی در اینستاگرام تصویری از خودش در کنار بنیامین نتانیاهو منتشر می‌کند. او پس از غیبت سعید ملایی برای دیدار با رقیب اسراییلی، تلاش زیادی کرد تا جودو ایران را به سمت تعلیق پیش ببرد. حتی دیداری میان مسئولین ایرانی فدراسیون جودو با مسئولان فدراسیون جهانی برگزار شد. با این حال فدراسیون جهانی جودو تاکید دارد که سعید ملایی به دلیل نقض قوانین حرفه‌ای المپیک شرایط جودو ایران را به سمت تعلیق حرکت داده است. جودوکار ایرانی به دلیل عدم رویایی با هم‌تای اسراییلی از صعود به فینال بازماند. سعید ملایی به دلیلی که خودش آن را بیماری می‌داند، از حضور در دیدار رده‌بندی هم سر زده بود. همین باعث شد تا خطر تعلیق جودوی ایران جدی‌تر شود.

پس از آن بود که کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد کاملا به قوانین و منشور کمیته جهانی المپیک پای‌بند است. این نامه، صرفا به همین حقیقت اشاره می‌کند و اشاره‌ای به رویایی با ورزشکاران اسراییلی نمی‌کند. جمهوری اسلامی ایران تایید می‌کند هیچ مشکلی برای دیدار با هیچ کشوری وجود ندارد. اما دلیل عدم تقابل ورزشکاران ایران با اسراییل این است که جمهوری اسلامی ایران اعتقادی به وجود داشتن کشور اسراییل ندارد و آن را به رسمیت نمی‌شناسد. این یعنی قرعه ایران مقابل رژیم صهیونیستی صرفا یک قرعه پوچ است. همین اتفاق باعث شده تا ورزشکاران ایرانی در چند سال اخیر و در مسابقاتی که احتمال حضور نماینده رژیم اشغالگر وجود دارد، شرکت نکنند تا احتمال تقابل با آن‌ها به صفر برسد. در مقابل اسراییلی‌ها هم تلاش می‌کنند تا ضعیف‌ترین ورزشکاران را هم عازم مسابقات مختلف کنند تا از حضور ورزشکاران ایرانی جلوگیری کنند! 

43 43

کد خبر 1258995

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =