۰ نفر
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۳

زمرد، آبشار زیبای دوقلوی گیلان

الماس دوقلوی ایران، زیباترین جایی که می توان دید! +تصاویر
زمرد، آبشار زیبای دوقلوی گیلان

گیلان، استان سرسبز ایران، به دلیل آب و هوایی که دارد، سرشار از جاذبه‌های توریستی طبیعی است که زیبایی را به چشمانتان هدیه می کند، آبشارها در کنار پهنه های سبز مخصوصا در فصل بهار در این استان لطف دیگری دارد. یکی از بکرترین جاذبه های گردشگری شمالی ایران بی شک گیلان خواهد بود. در این استان درست در شهر حویق شما می توانید از آبشار زمرد که از ممتازترین جاذبه های گردشگری ایران است، در کنار طبیعتی زیبا دیدن کنید. اما این آبشار چه ویژگی به خصوصی دارد؟

 شهر حویق در 40 کیلومتری شمال شهر تالش واقع شده و این شهر تازه تاسیس از ترکیب دو دهستان حویق و چوبر تشکیل شده است. آبشارهای تالش بیشتر در میان جنگل های کوهستانی منطقه واقع هستند. آبشار زیبای زمرد که در ۴ فصل سال خروشان است دارای آب و هوای معتدلی است که باعث جذب توریست هایی شده که تمایل به اقامت چند روزه در اینجا را دارند.

یکی از این دو آبشار دوقلو، کم آب و کوچک است و پلکانی دارد که دارای ارتفاع ۴ متری و ۸ متری است. اما آبشاردومی، با ارتفاعی بیش از ۱۵ متر بر جنگل انبوه حویق روان است. آب آبشار زمرد بسیار سرد بوده و محل زیست‌ ماهی قزل‌آلا نیز هست. بسیاری از گردشگران با قلاب ماهیگیری و دیگر وسایل، این ماهی‌ها را صید کرده و در روزهای گرم تابستان در آن شنا می کنند. این آبشار از ییلاقات سرازیر می‌شود و بالاتر از آبشار زمرد چند آبشار کوچک وجود دارد که از زیبایی ویژه‌ای برخوردار هستند.

مهمترین مشکلی که ممکن است دیدن این آبشار را برای شما سخت کند، محیط لزج مانندی است که عامل آن جلبک ها هستند. این مشکل موجب شده بسیاری از توریست ها نتوانند به راحتی به آبشار از نزدیک دسترسی داشته باشند چرا که خطر مرگ، جان آنان را تهدید می کند.

منبع : لست سکند

2121

کد خبر 1259092

برچسب‌ها