پاسخ انتظامی به پرسشی درباره سرنوشت ۲ جشنواره فیلم فجر

رییس سازمان سینمایی تاکید کرد که وضعیت ادغام یا برگزاری مجزای جشنواره جهانی و ملی فیلم فجر پس از جمع‌بندی و انتشار آیین نامه‌های این دو جشنواره مشخص می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نخستین نشست خبری حسین انتظامی، رییس سازمان سینمایی، صبح امروز (دوشنبه ۳۰ اردیبهشت) در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

انتظامی در بخشی از این نشست، درباره تفکیک یا ادغام جشنواره جهانی و ملی فیلم فجر با تاکید بر اینکه این مقوله هنوز جمع بندی نشده است، گفت: «ما مشغول ارزیابی هر پنج جشنواره سازمان هستیم، قول داده بودم آیین‌نامه‌های این جشنواره‌ها را منتشر کنیم و متاسفانه موفق نشدم به وقت این کار را انجام بدهم و در روز ۲۹ اسفند هم از همه عذرخواهی کردم. شیوه ما اول تهیه پیش‌نویس است و سپس استفاده از اصحاب خرد و در نهایت جمع بندی است. وقتی این کار انجام بشود، این سوال را می‌شود پاسخ داد که چه اتفاقی برای جشنواره‌های مختلف رخ خواهد داد.»

او در ادامه افزود: «به عنوان مثال در جشنواره اصفهان یک نهاد به عنوان مشارکت‌کننده وارد شد و ما حتما استقبال می‌کنیم. پاسخ شفاف درباره سرنوشت برگزاری دو جشنواره فیلم فجر، به زمان انتشار این آیین‌نامه‌ها بر می‌گردد. جشنواره جهانی برای ما، موقعیت منطقه‌ای کشور و ایجاد بازاری برای سینمای ایران مفید است.»

مشروح گزارش این نشست را بخوانید.

۵۷۲۴۳

کد خبر 1262184

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =