۳ نفر
۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۳
گرانی در انتظار بازار موبایل

ایرنا نوشت: رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاههای صوتی و تصویری و تلفن همراه گفت: بعضی شرکتهای واردکننده کالاهایشان را دپو کردند تا در این چند روز که سایت رجیستری بسته است، قیمت تلفن همراه‌ را در واحدهای صنفی یا شبکه‌های مجازی بالا ببرند.

ابراهیم درستی  با اشاره به فعال بودن سامانه رجیستری تلفن همراه فقط برای مسافران واقعی گفت: مسافران با ارائه کارت ملی و واریز عوارض گمرکی می‌توانند تلفن همراهشان را رجیستر کنند.

وی با بیان اینکه برخی واردکنندگان در قالب مسافر اقدام به ثبت تلفن  همراه می‌کرده‌اند، افزود: مغازه‌های سطح شهر قاچاقچی نیستند بلکه باید قاچاق را در مبادی ورودی کنترل کرد.

درستی در اعتراض به رفتار برخی شرکت‌های واردکننده تلفن همراه گفت: در بعضی موارد سایت رجیستری یکی دو روز بسته می شد و واردکنندگان از این فرصت برای افزایش قیمت بازار هنگام توزیع سوء استفاده می‌کردند.

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاههای صوتی و تصویری و تلفن همراه افزود: بعضی شرکتهای واردکننده کالاهایشان را دپو کردند تا همین چند روز که سایت رجیستری بسته است قیمت تلفن همراه‌ را در واحدهای صنفی یا شبکه‌های مجازی بالا ببرند.

وی با تاکید اینکه این رفتار مصداق گران‌فروشی است، از رئیس سازمان حمایت خواست با متخلفانی که به حقوق مصرف‌کنندگان لطمه می‌زنند، بدون هیچ اغماضی برخورد کند.

کد خبر 1263982

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =