پیش بینی خرید ۴۵۰ هزار تن گندم مازاد کشاورزان لرستانی

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: ۴۵۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری و پنج هزار تن دانه روغنی کلزا برداشت شود .

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، عبدالرضا بازدار در این رابطه گفت:  پیش بینی می شود از سطح  ۳۷۰ هزار هکتار  اراضی کشاورزی زیر کشت غلات در استان لرستان شامل گندم آبی ،  گندم دیم ، جو آبی و دیم  و دانه روغنی کلزا ۴۵۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری و پنج هزار تن دانه روغنی کلزا برداشت شود .

وی افزود :متاسفانه نزدیک به دو ماه است با کمبود نزولات آسمانی مواجه هستیم و با عنایت به اینکه نیاز آبی در اراضی دیم استان در ماه‌های فروردین و اردیبهشت می‌باشد مقداری به سطح زیر کشت مزارع دیم استان لرستان آسیب وارد شده است.

خرید ۱۵۰۰ تن گندم

بازدار ادامه داد  : کار برداشت غلات در مناطق جنوبی استان آغاز شده و تاکنون ۱۵۰۰ تن گندم و ۵۰ تن دانه روغنی کلزا خریداری شده است .

رییس سازمان جهادکشاورزی لرستان در پایان گفت:  هیچ مشکلی به لحاظ برداشت غلات در سطح استان وجود ندارد و به اندازه کافی ادوات و ماشین آلات و کمباین در سطح استان حضور دارند و همچنین ۵۵ مرکز خرید با عوامل خرید تقریباً به طور شبانه روز در سطح استان فعال می باشند.

۴۶

کد خبر 1265887

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =