اختصاص ردیف بودجه ویژه برای بیماری‌های خاص در سال ۹۸

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، از اختصاص ردیف بودجه ای ویژه و قابل توجه برای بیماری های خاص در سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، زهرا ساعی در ویژه برنامه روز جهانی ام اس در تبریز گفت: در کمیسیون اجتماعی تلاش شده به بیماری های خاص و صعب العلاج توجه ویژه ای شود.
وی‌ با بیان اینکه در سال ۹۶ تلاش شد ۴ نوع بیماری به ردیف بیماری های خاص اضافه کنیم افزود: در بودجه سال ۹۸ مبلغ قابل توجهی به بیماری های خاص اختصاص یافت چرا که این بیماری ها هزینه های سرسام آوری دارند و خانواده ها در مشکل هستند.
عضوکمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: خوشبختانه اکثر دارو های بیماری ام اس در داخل کشور تولید می شود و هزینه این‌داروها نسبت به سایر بیماری ها پایین تر است.
وی خاطرنشان کرد: در بررسی های انجام شده در کل بیماری های خاص تهیه دارو هزینه بر بوده و مجلس تدابیری برای حمایت از این عزیزان و استفاده از بیمه تامین اجتماعی انجام داده است.
ساعی در ادامه گفت: از سوی کمیسیون اجتماعی مجلس پیگیری های جدی برای تامین و اختصاص ردیف های بودجه ای از سوی دولت نیز انجام می شود.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس ادامه داد: متاسفانه استان آذربایجان شرقی جزو پنج استان اول در زمینه میزان ابتلا به بیماری ام اس است که وزارت بهداشت باید ریشه یابی کند که علت گسترش این بیماری در کشور چیست.

46

کد خبر 1269458

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =