۱.۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی با میراث فرهنگی جذب شد

میزان نوشت: معاون سرمایه‌گذاری، حقوقی و امور مجلس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: در سال گذشته موفق به جذب یک‌میلیارد و ۱۰۰میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی شدیم.

حسین اربابی (معاون سرمایه‌گذاری، حقوقی و امور مجلس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری) در نشست معاونان، مشاوران و مدیران کل ستادی و استانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: در حوزه جذب سرمایه‌گذاری داخلی و نیز سرمایه‌گذاری خارجی سال گذشته سازمان موفق عمل کرده است و شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه هستیم.

وی افزود: ۲۳۷۱ پروژه در حوزه گردشگری در حال اجراست که این پروژه‌ها به‌طور کامل توسط بخش خصوصی اجرا می‌شود و نشان‌دهنده افزایش علاقه‌مندی برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری است.

وی گفت: همچنین در دولت دوازدهم ۴۳۰۰ موافقت اصولی صادر شده که نسبت به مدت مشابه در دولت یازدهم ۵۰درصد رشد داشته است.

اربابی ادامه داد: پروژه‌های در حال اجرا در حوزه گردشگری شمال هتل‌های ۴ و ۵ ستاره، و نیز هتل‌آپارتمان، هتل‌های یک، دو و سه ستاره، بوم‌گردی‌ها، رستوران‌های سنتی و... است.

معاون سرمایه‌گذاری ادامه داد: موضوع ایجاد اشتغال یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که در دستور کار سازمان میراث‌فرهنگی قرار دارد و بر همین اساس سال گذشته موفق به ایجاد ۲۰۰هزار شغل شدیم.

وی در ادامه گفت: تفاهم‌نامه‌های خوبی نیز با دستگاه‌های مختلف برای رونق گردشگری به امضا رسیده که به‌عنوان مثال چندی پیش با وزارت نیرو تفاهم‌نامه‌ای را امضا کردیم که بر اساس آن می‌توانیم از منابع آبی در اختیار وزارت نیرو مانند سدها برای توسعه و رونق گردشگری استفاده کنیم.

معاون سرمایه‌گذاری، حقوقی و امور مجلس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خاطر نشان کرد: یکی از موضوعات مهم در حوزه مأموریت‌های این معاونت موضوع سمن‌ها و نقش آن‌هاست که با توجه به تأکیدات دکتر مونسان در خصوص دو نقش مشاوره و دیده‌بانی سمن‌ها انتظار این است که مدیران‌کل میراث‌فرهنگی در استان‌ها از ظرفیت سمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد به‌نحو مطلوب استفاده کنند.

۲۳۲۳۱
کد خبر 1276419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =