شهرستان دورود قطب مهم تولید زردآلو در لرستان/ ۱۵۰۰ هکتار سطح زیر کشت

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دورود گفت:شهرستان دورود قطب مهم تولید زردآلو در لرستان است و ۱۵۰۰ هکتار از زمینهای سطح زیر کشت این شهرستان مربوط به زردآلو است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ،دکتر اکبری در این خصوص گفت: ایران یکی از کشورهای مهم تولید کننده و از خاستگاه های مهم تولید زردآلو در جهان است.

وی افزود : در حال حاضر از نظر میزان تولید و سطح زیر کشت ایران بعد از ترکیه رتبه دوم تولید زردالو در جهان را به خود اختصاص داده است .

دورود ،قطب هم تولید زردآلو
وی افزود : زردآلو به عنوان یک درخت در بسیاری از نقاط ایران قابل کشت است و در استان لرستان شهرستان دورود یکی از قطب های مهم تولید زردآلو می باشد.

وی با اعلام اینکه سطح زیر کشت زردآلو در شهرستان دورود حدود ۱۵۰۰ هکتار است افزود: ۹۰۰ هکتار باغات زردآلو در دو روستای مروک و دوخواهران دورود واقع شده است که یکی از سایت‌های بی‌نظیر زردآلو در کشور می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دورود اعلام کرد: برداشت زردآلو در شهرستان دورود از پانزده خرداد با ارقام پیش رس آغاز و تا ۲۰ تیرماه با ارقام دیررس به پایان می رسد .

وی با اعلام اینکه میانگین عملکرد زردآلو در این شهرستان حدود ۱۵ تن در هکتار است افزود : ما باغدارانی داشته ایم که با رکورد ۸۷ تن در هکتار باغدار نمونه استانی بوده‌اند.

شرایط مستعد آب و هوایی برای پرورش زردآلو

 این مقام مسئول افزود :  شرایط آب و هوایی و خاک منطقه برای پرورش زردآلو بسیار مساعد می باشد به طوری که کیفیت میوه تولیدی از نظر طعم ، عطر و رنگ بسیار  مرغوب و بی‌نظیر است .

وی ادامه داد : در مناطقی که تابستان مرطوب دارند استفاده از قارچ کشها برای کنترل بیماری ها بسیار زیاد است اما شرایط آب و هوایی شهرستان دورود به گونه‌ای است که رطوبت نسبی این شهرستان در طول تابستان پایین بوده و در نتیجه مصرف قارچ کشها کمتر است و از این نظر نیز میوه تولیدی بسیار سالم است.

۴۶

کد خبر 1278023

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =