وعده حناچی به معلولان و نابینایان/ ۲۴۰ مرکز میوه و تره‌بار در تهران فعالیت می‌کنند

تسنیم نوشت: شهردار تهران گفت: تلاش خواهیم کرد در این دوره از مدیریت شهری مشکل مناسب‌سازی معابر شهر تهران برای تردد معلولان و نابینایان برای همیشه برطرف شود.

پیروز حناچی در آئین بهره‌برداری از پانزده پروژه مدیریت شهری در منطقه 15 اظهار کرد: بنده سابقه خدمت در منطقه 15 و در فرهنگسرای خاوران را داشتم و در آن زمان البته جوان‌تر بودم و در بین پرسنل فرهنگسرای خاوران در آن مقطع مسن‌ترین فرد من بودم و خوشحال هستم که امروز نیز بار دیگر در منطقه 15 حضور پیدا کردم.

 وی تصریح کرد: پیرو بهره‌برداری از 47 پروژه شهری در سال گذشته، امروز 15 پروژه شهری نیز به بهره‌برداری و در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.شهردار تهران با اشاره به چند پروژه شاخص در بین 15 پروژه افتتاح شده، گفت: مجموعه استخر و سونای افسریه در متراژ 2800 متر در منطقه افسریه به بهره‌برداری رسید که این مجموعه در مقیاس محلی و قطعاً یکی از راهکارهای رفع مشکلات اجتماعی، ورزش و تحرک است که البته جوانان باید توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند.

حناچی همچنین به بهره‌برداری از باغچه حواس (ویژه روشندلان) اشاره کرد و گفت: این مجموعه نیز در 300 متر مربع و با مشارکت بخش خصوصی احداث شده است که ویژه روشندلان عزیز خواهد بود و ما تلاش ویژه‌ای را برای مناسب‌سازی معابر در این دوره از مدیریت شهری خواهیم داشت.وی تاکید کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده، مناسب‌سازی معابر در دستور کار قرار گرفته است و تلاش خواهیم کرد این مشکل برای همیشه رفع شود.

شهردار تهران سپس به بهره‌برداری از بازار میوه و تره‌بار اشاره کرد و گفت: این مجموعه نیز در مساحتی (800 متر مربع) و در بوستان فجر به بهره‌برداری رسیده است و در واقع شهرداری تهران در این شرایط اقتصادی تلاش ویژه‌ای را برای ارائه خدمات به شهروندان انجام می‌دهد.

حناچی تصریح کرد: هم اکنون 240 مرکز میوه و تره‌بار در سطح شهر تهران فعالیت می‌کنند که اقلام و محصولات در این مراکز به طور متوسط 40 درصد ارزان‌تر از مغازه‌های بیرون است.

وی همچنین به راه‌اندازی ایستگاه های دوچرخه و پیست دوچرخه‌سواری در منطقه 15 اشاره کرد و گفت: امروز نیز پنجاهمین ایستگاه دوچرخه در سطح تهران و در میدان توحید و با همکاری و مشارکت بخش خصوصی راه‌اندازی شد و قطعاً این موضوع منجر به کاهش بار ترافیک، آلودگی هوا و افزایش سلامت شهروندان خواهد شد.

شهردار تهران سپس به آسفالت معابر شهر تهران اشاره کرد و افزود: در طی 4 ماه گذشته 250 هزار تن آسفالت در معابر و خیابان‌ها و بزرگراه‌های شهر تهران ریخته شده است که این آسفالت‌ها عموماً محصول کارخانجات شهرداری تهران بوده است و تا پایان سال یک میلیون تن آسفالت در معابر ریخته خواهد شد.

حناچی در پایان بیان کرد: مساحت تهران 650 کیلومتر مربع است که از این میزان 110 کیلومتر مسیرهای اصلی که باید آسفالت و نگهداری شوند و ان‌شاءالله تا پایان سال این مسیرها آسفالت‌ریزی خواهند شد.

2323
کد خبر 1278207

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =