‏امضای تفاهم‌نامه تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس‏

تفاهم‌نامه توسعه و افزایش ظرفیت تولید فولاد تا سقف ۱۰ میلیون تن در منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس امضا شد.

به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان، تفاهم‌نامۀ توسعه و افزایش ظرفیت تولید فولاد تا سقف ۱۰ میلیون تن در منطقۀ ویژه اقتصادی خلیج‌فارس با حضور مدیرعامل ایمیدرو، مدیرعامل صندوق بازنشستگی، جمعی از مسئولان ارشد استان هرمزگان و مشارکت فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان، شرکت‌های فولاد کاوه جنوب کیش، مادکوش، صبا فولاد خلیج‌فارس، گل گهر، ایمیدرو و شرکت ملی فولاد ایران امضا شد

در جریان امضای این تفاهم‌نامه، حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه، با اشاره به اینکه این طرح در راستای طرح جامع فولاد کشور است، گفت: اجرای این طرح در اقتصاد کشور بسیار تأثیرگذار است، اما ارادۀ جدی می‌طلبد.

وی تأکید کرد: باید آورده‌های شرکت‌ها بررسی شود تا در آینده برای ادامۀ مسیر دچار مشکل نشویم.

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه عزم این شرکت را در این طرح، استوار دانست و افزود: یک دست صدا ندارد؛ باید همه باهم باشیم تا پروژه زودتر به نتیجه برسد.

هدف گذاری دستیابی به تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در استان هرمزگان

وی خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه در راستای تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در افق ۱۴۰۴ کشور و حفظ سهم تولید خود، دستیابی به تولید ۱۰ میلیون تن فولاد را در استان هرمزگان و در منطقۀ ویژۀ صنعتی خلیج‌فارس هدف‌گذاری کرده است.

موقعیت جغرافیایی مناسب منطقه اقتصادی خلیج‌فارس در امر صادرات محصولات

وی تصریح کرد: این ایده با توجه ‌به موقعیت جغرافیایی مناسب منطقه اقتصادی خلیج‌فارس در امر صادرات محصولات، واردات مواد اولیه و قطعات و همچنین وجود زیرساخت‌های موردنیاز منطقه که ظرفیت بسیار درخورتوجهی جهت توسعه دارند، شکل گرفت.

مدیرعامل فولاد مبارکه افزود: با توجه به حضور شرکت‌های فولادی مستقر در منطقه، جهت بهره‌وری هرچه بیشتر، کاهش هزینه‌ها و ایجاد مدیریت یکپارچه، مزایا و توانایی‌هایی کنار هم قرار می‌گیرند و شرکت جدیدی را شکل می‌دهند.

وی ادامه داد: در واقع شرکت‌های موجود آورده‌های خود را در قالب شرکت جدیدی برای توسعه ۱۰ میلیون تنی به کار خواهند گرفت. این افزایش ظرفیت زمینۀ اشتغال بسیار مناسبی را در استان هرمزگان ایجاد خواهد کرد؛ تاجایی‌که حدود ۵۰۰ هزار نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در پایین‌دست و بالادست به‌تدریج مشغول به کار خواهند شد و این امر آثار مثبت آن در اقتصاد استان قابل‌ملاحظه خواهد بود.

در ابتدای این مراسم، یونسان مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران گفت: پس از چهار سال، موضوع تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در منطقۀ خلیج‌فارس عملیاتی شد. در ابتدا شرکت فولاد کنیک به‌عنوان شرکت مشاور انتخاب و گزارش‌ها به‌ تمامی شرکت‌های صنایع معدنی ارسال شد.

وی در ادامه افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد با محدودیت زمین مواجهیم؛ در نتیجه تجمیع شرکت‌های موجود در منطقه در اولویت قرار گرفت؛ در این راستا شرکت‌های هرمزگان، صبا فولاد و شرکت‌های بخش خصوصی اعلام آمادگی کردند.

وی با اشاره به همکاری سازنده فولاد مبارکه در این راستا گفت: شرکت گل‌گهر به‌عنوان تأمین‌کننده مواد اولیه معرفی شده است.

46

کد خبر 1279335

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =