۰ نفر
۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
۵ راهکار برای سرکوب اضطراب

اضطراب، حسی که به دلیل قرار گرفتن در یک موقعیت استرس زا همراه با تپش قلب یا عرق کردن کف دستان به وجود می آید. 

healthline: اگر اضطراب قسمتی از زندگی روزمره شما شده، باید به دنبال راهی برای از بین بردن آن بگردید. ممکن است که یک روش ترکیبی مانند گفتار درمانی و مدیتیشن یا از بین بردن عامل به وجود آورنده آن باعث حذف اضطراب از زندگی روزمره تان شود. 

اگر مطمئن نیستید که از کجا باید شروع کرد، می‌توانید صحبت کردن با یک متخصص سلامت روان را آغاز کنید.

شناسایی و مدیریت محرک‌ها 

می‌توان به تنهایی یا با کمک یک درمانگر محرک‌ها را شناخت. بعضی مواقع می‌تواند عوامل مشخصی مانند کافئین، نوشیدن الکل یا استعمال سیگار باشد. مشکلات طولانی مدت مانند شرایط اقتصادی و موقعیت‌های کاری احتیاج به زمان بیشتری برای فهمیدن دارند. هنگامی که محرک‌های خود را کشف کردید باید قرارگرفتن در معرض آن‌ها را محدود کنید و اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید٬ مانند ترک کردن محیط کار استرس زا، با استفاده از تکنیک‌های دیگر به مقابله با آن بپردازید.

برخی از محرک‌ها:

. کار یا محیط کاری استرس‌زا

. رانندگی یا سفر کردن

. ژنتیک

. ترک دارو یا یک درمان

. اثرات جانبی یک دارو

. ضربه روحی

. کافئین

پذیرفتن درمان شناختی رفتاری (CBT)

CBT به مردم کمک می‌کند که راه‌های مختلفی برای تفکر و واکنش به موقعیت‌های اضطرابی پیدا کنند. یک درمانگر می‌تواند سبب تغییر در الگوی رفتاری و تفکرهای منفی شود. 

تغییر در رژیم غذایی

عوض کردن رژیم غذایی یا مصرف مکمل، قطعا یک روش  بلند مدت است. تحقیقات نشان می‌دهد مصرف مواد غذایی و مکمل‌های خاصی می‌تواند باعث کاهش اضطراب شود که شامل:

. بادرنجبویه (Dracocephalum)

. اسیدهای امگا-۳

. آشواگاندها

. چای سبز

. ریشه والری

. شکلات تلخ

در صورت مصرف داروهای درمانی، قبل از مصرف این داروهای گیاهی با دکتر خود مشورت کنید.

سالم نگه داشتن بدن و مغز

ورزش مداوم، مصرف متعادل مواد غذایی، خواب کافی و در ارتباط بودن با افرادی که برایشان اهمیت دارید راههایی برای از بین بردن اضطراب است.
 

انجام مدیتیشن روزانه 

انجام درست و کامل مدیتیشن اندکی تمرین و زمان احتیاج دارد. مدیتیشن ذهن هنگامی که به درستی انجام شود می‌تواند به مغز کمک کند تا در هنگام بروز افکار مضطرب کننده، آن‌ها را نادیده بگیرد و سرکوب کند. اگر هم با نشستن مشکل دارید می‌توانید با یوگا شروع کنید.


۲۱۲۱

کد خبر 1281699

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =