آیین  گرامیداشت شهید کوهسار فاتحی برگزار شد

مراسم گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت شهید نجاتگر جمعیت هلال احمر استان کردستان، شهید کوهسار فاتحی در میان جمعیتی از جوانان، امدادگران، داوطلبان و اقشار مختلف مردم در شهرستان کامیاران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان اظهار داشت: شهید امدادگر، "کوهسار فاتحی" نمونه یک خدمتگزار بی منت و یک امداد رسان واقعی بود و عاملان شهادت آن با این عمل وحشیانه ثابت کردند که دشمنان اصلی انسانیت هستند.

محمد باقر محمدی گفت: قوانین بین المللی حقوقی و کنوانسیونهای حقوقی ژنو، امدادگران را مصون از هرگونه حمله و مخاطره ای دانسته، لذا معاندان نظام به هیچگونه تعهد اخلاقی و انسانی پایبند نیستند و با شهادت کوهسار فاتحی، قلب اسلام، مردم و خدمت به مردم را نشانه گرفته اند.

وی در خصوص خصیصه های اخلاقی و شخصیتی شهید کوهسار فاتحی خاطر نشان کرد: شهید فاتحی یکی از نجاتگران و امدادگران زبده و پر انرژی استان کردستان بود که به خوش خلقی و نجابت معروف بوده و در  عملیاتهای امداد و نجات متعددی، صادقانه و بدون منت مشارکت فعال داشته است.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان ضمن تقدیر از قدرشناسی مردم شهرستان کامیاران و استان کردستان  به دلیل احترام به شان شهیدان، راه شهیدان اسلام و انسانیت را پررهرو و پررونق توصیف کرد و تکریم مقام شهدا و تجلیل خانواده های معظم شهدا را وظیفه تمام آحاد جامعه عنوان کرد.  

لازم به ذکراست که شهید کوهسار فاتحی از نجاتگران هلال احمر کردستان بود که در شامگاه بیست و نهم تیرماه ۱۳۸۷ در حین انجام ماموریت امدادی بدست تروریستان نا اهل در شهرستان کامیاران به شهادت رسید.

۴۶

کد خبر 1281824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =