پاسخ آقای نماینده به سوالی درباره مستاجر یا صاحبخانه بودنش/ چرا بند کرده‌اید به نمایندگان؟/ از خدا می‌خواهم که نماینده نباشم

اعتماد آنلاین نوشت: کاظم دلخوش، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: نرخ مسکن طی یک سال گذشته تا سه برابر افزایش یافت، اما اجاره‌بها 40 درصد افزایش داشت.

کاظم دلخوش، نماینده صومعه‌سرا و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: وام مسکن در حال حاضر مخصوصاً برای جوانان جوابگو نیست. مسکن مهر بسیار به مردم کمک کرد و مسکن اجتماعی هم می‌تواند به مردم کمک کند. دولت باید تدبیری بیندیشد و از امکانات کشور استفاده کند که در این راستا می‌تواند زمین رایگان در اختیار مردم بگذارد.

گفت‌وگو با کاظم دلخوش به شرح زیر است:

شما صاحب‌خانه هستید یا مستاجر؟
صاحب‌خانه هستم.

از مجلس حق مسکن دریافت می‌کنید؟
صاحب‌خانه که حق مسکن دریافت نمی‌کند. حق مسکن برای کسانی است که اجاره می‌دهند.

یعنی نمایندگانی که صاحب‌خانه هستند از مجلس اجاره‌خانه دریافت نمی‌کنند؟
چرا به نمایندگان بند کرده‌اید؟ هر کسی زندگی خودش را می‌کند. من از خدا می‌خواهم که نماینده نباشم و اگر بیرون از مجلس باشم، درآمدم بیشتر است.
اما به هر حال، نمایندگانی که مسکن ندارند حق اجاره دریافت می‌کنند.

به نظر شما در یک سال گذشته چند درصد افزایش اجاره‌بها در کشور داشتیم؟

حدود 30 تا 40 درصد افزایش اجاره‌بها داشتیم. البته افزایش نرخ اجاره‌ به افراد هم بستگی دارد. افراد منصف رعایت می‌کنند، اما آنهایی که انصاف ندارند نرخ اجاره را بیشتر از نرخ روز افزایش می‌دهند.

آیا افزایش وام مسکن می‌تواند به حل مشکلات مردم کمک کند؟
وام مسکن در حال حاضر مخصوصاً برای جوانان جوابگو نیست. مسکن مهر کمک بسیاری به مردم کرد و مسکن اجتماعی هم می‌تواند به مردم کمک کند. دولت باید تدبیری بیندیشد و از امکانات کشور استفاده کند که در این راستا می‌تواند زمین رایگان در اختیار مردم بگذارد. در مسکن مهر چهار میلیون نفر خانه‌دار شدند و می‌توان کسانی را که به مسکن نیاز دارند، شناسایی و به همین طریق مشکل آنها را حل کرد.

راه‌حل کنترل افزایش نرخ مسکن در کشور چیست؟

مسکن در کشور ساماندهی‌شده نیست. مسکن در کشور باید ساماندهی شود و هر کسی جایگاه خود را بداند. کسانی که تعداد مسکن‌شان زیاد است باید مالیات پرداخت کنند.

مدت‌هاست به دنبال اخذ مالیات از صاحبان خانه‌های خالی هستیم. باید اقداماتی انجام گیرد و عدالت در جامعه پیاده شود.

۲۷۲۱۲

کد خبر 1283338

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =