۰ نفر
۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۷

جاده‌ عجیب و اسرارآمیزی که ۲ بار در روز، ناپدید می‌شود! +‌تصاویر

این جاده عجیب در فرانسه دوبار در روز ناپدید می‌شود
جاده‌ عجیب و اسرارآمیزی که ۲ بار در روز، ناپدید می‌شود! +‌تصاویر

برخی از زیباترین مکان‌های طبیعی به خاطر چشم‌انداز بکر و دست‌نخورده‌شان محبوب هستند در حالی که برخی از جاذبه‌های طبیعی با پدیده‌ی عجیب طبیعی خود، حس کنجکاوی ما را تحریک می‌کنند. مکانی مانند Le Passage Du Duis در فرانسه دقیقا به همین شکل است و ما به شما می‌گوییم چرا این مکان انقدر منحصر به فرد است.

ارتباط بین خلیج Burnёf با جزیره Noirmoutier توسط Passage du Gois است که چشم‌انداز بسیار زیبایی را دارد اما این چشم‌انداز بسیار خطرناک است. این جاده 2.58 مایلی از قرن 16 میلادی مورد استفاده بوده است و روزانه دوبار زیر آب‌های اقیانوس اطلس پنهان می‌شود. در زمان بارش باران که سطح دریا افزایش می‌یابد، جاده سنگی تا عمق 13 متر به زیر آب می‌رود، بنابراین رانندگان دائما باید مراقب موج بعدی باشند. این موج‌ها توسط پنل‌های ویژه که نصف آن در خشکی و نصف آن داخل آب است، اندازه‌گیری می‌شوند. اگر حادثه‌ای رخ دهد و مردم در جاده ناپدید شده بمانند، برج‌های اضطراری بلندی وجود دارد تا به آنجا پناه ببرند تا زمانیکه نجات پیدا کنند.

بعد از کاهش سطح آب، جاده توسط جلبک‌های کوچک پوشیده و بسیار لغزنده می‌شود. با این حال Le Passage Du Gois چندین بار به عنوان بخشی از مسیر تور De France مورد استفاده قرار گرفت تا اینکه به علت یک حادثه جدی در سال 1999 از نقشه این تور حذف شد.

بنابراین اگر شما در حال برنامه‌ریزی سفر به فرانسه هستید، این دریاچه فوق العاده می‌تواند مکان ارزشمندی برای بازدید باشد. اما اگر تمایل به این گونه ماجراجویی‌ها ندارید می‌توانید زیبایی این جاده را در امنیت کامل در داخل خانه ببینید.

 منبع: لست سکند

2121

کد خبر 1283910

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =