هنرمندی توانا که ادعایی نداشت/ بدرقه پیکر حسین آهی به سمت آرامگاه ابدی

فروتنی و بی ادعا بودن با وجود توانایی‌های بسیار،‌ ویژگی بارز هنرمند فقید حسین آهی، از نظر دوستان و همکارانش بود که در مراسم تشییع پیکر او از آن یاد کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،‌ مراسم تشییع پیکر حسین آهی شاعر و پیوهشگر ادبی صبح امروز (پنجشنبه ۱۰ مرداد)‌ از مقابل مسجد بلال تهران برگزار شد.

محمدرضا شفیعی کدکنی، حسین اسرافیلی، محمدعلی بهمنی، علی موسوی گرمارودی، عبدالعلی علی‌عسکری (رییس سازمان صداوسیما) و حمید شاه‌آبادی (معاون صدای سازمان صداوسیما)، سهیل محمودی، ساعد باقری، سعید بیابانکی، پرویز بیگی حبیب‌آبادی، مرتضی امیری اسفندقه، رضا عبداللهی، بیوک ملکی و ... از جمله چهره‌های حاضر در این مراسم بودند.

در ابتدای این مراسم، علیرضا جاویدنیا از گویندگان باسابقه رادیو درباره حسین آهی گفت: «همه ما به مقام و قدم‌هایی که این هنرمند بزرگ در راه اعتلای فرهنگ برداشت را به یاد داریم، فعالیت حسین آهی را نمی‌توان با کسی مقایسه کرد. درگذشت او بار دیگر به یاد ما انداخت که قدردان بزرگان حوزه فرهنگ و هنر باشیم.»

او ادامه داد:‌ «حسین آهی به واقع سرمشقی برای همه ماست تا بدانیم که چگونه به فرهنگ و هنر این مرز و بوم خدمت کنیم و در سازمان صداوسیما به فعالیت بپردازیم.»

در ادامه مراسم تشییع عبدالعی علی‌عسکری،‌ رییس سازمان صدا و سیما هم با حضور در جایگاه درباره این هنرمند تازه درگذشته بیان کرد: «حسین آهی یکی از سرمایه‌های بزرگ و ذخایر این مرز و بوم بود و ما از درگذشت ایشان بسیار متاثر و غمگین هستیم و این غم بزرگ را به خانواده محترم او،‌ اهالی فرهنگ و هنر و همچنین خانواده صداوسیما تسلیت عرض می کنم.»

علی عسکری همچنین افزود: «به رهبر معظم انقلاب که به این هنرمند محبت ویژه‌ای داشتند هم تسلیت عرض می‌کنم. او در طول حیاتش الگوی بسیار خوبی برای جوانان ایرانی بود.»

بهروز رضوی از گویندگان باسابقه رادیو دیگر سخنران این مراسم بود که هنرمند فقید حسین آهی را اینچنین توصیف کرد: «مرحوم حسین آهی به واقع یکی از بی‌ریاترین انسان‌هایی بود که در طول عمرم دیده‌ام. سادگی و بی‌تکلف بودن او به قدری بود که وقتی در میان ما نیست،‌ جای خالی‌اش را بسیار احساس می‌کنیم. ایشان به کار خود بسیار مسلط بود و به قدری فروتنی داشت که با تمام توانایی هایش هیچ ادعا و تکبری از او نمی دیدید.»

در ادامه نوبت به حافظ آهی فرزند حسین آهی که خود از گویندگان جوان رادیوست رسید تا درباه پدر برای حضار سخنرانی کند،‌ او درباره پدر گفت: «ویژگی برجسته پدرم این بود که برای هیچکس مزاحمتی ایجاد نمی‌کرد و به همین دلیل معتقدم که ایستادن شما عزیزان در آفتاب امروز مصداق اذیت و زحمت است و از طرف خود و خانواده ام از شما عذرخواهی می کنم و از محبتتان ممنونم.»

در بخش پایانی این مراسم علی موسوی گرماوردی شعری را که در وصف استاد خود ادیب نیشابوری سروده بود، برای حاضران خواند و سپس پیکر حسین آهی پس از خواندن نماز میت به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا تشییع شد.

مراسم ترحیم این شاعر و گوینده روز شنبه، ۱۲ مرداد ساعت ۱۴ در همین مسجد (بلال) برگزار خواهد شد.

حسین آهی، شاعر و پژوهشگر ادبی، سه‌شنبه هشتم مرداد پس از چند ماه بیماری، درگذشت. او همچنین اجرای برنامه‌های ادبی را در رادیو برعهده داشت.

۵۷۲۴۳

کد خبر 1285556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =