۰ نفر
۲۱ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۲:۱۱

گروه اخوان المسلمین مصر روز پنجشنبه مخالفت خود را با سخنان عمر سلیمان مبنی بر اینکه در صورت به توافق نرسیدن موافقان و مخالفان حسنی مبارک ،‌ کودتا جایگزین مذاکره می شود، را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا از قاهره، اخوان المسلمین اعلام کرد که آنان مذاکره را پذیرفته اند، تا حسن نیت خود را نسبت به انتقال حکومت همراه با ثبات ، امنیت و خروج از بحران ثابت کنند.
سعد الکتاتنی سخنگوی گروه اخوان المسلمین تاکید کرد امروز (پنجشنبه ) درخواست اصلی مردم گوش دادن به صدای آنان و کناره گیری مبارک از حکومت است. اکنون زمان انتقال قدرت به صورتی که حق قانونی انقلاب را ادا کند، فرا رسیده و اعلام می کنیم که با هر گونه دخالت خارجی از هر طرفی باشد، مخالفیم .
وی گفت : گروه اخوان المسلیمن همراه با مردم با دخالت های بیگانگان در امور مصر مخالف است و تاکید می کند که انقلاب کنونی انقلابی مردمی و خالص است.
الکتاتنی با بیان اینکه مقامات مصر باید به حالت فوق العاده پایان دهند، زیرا که این اقدام یکی از راههای حل بحران می باشد، تاکید کرد : اخوان بخشی از مردمی است که در میدان التحریر (آزادی ) تحصن و تجمع کرده اند.
وی وجود هر گونه تدارکات اخوان را در میدان التحریر تکذیب کرد.
دکتر محمد مرسی سخنگوی اطلاع رسانی اخوان المسلمین گفت نظام مبارک سقوط کرده است و آنچه اکنون جریان دارد، مرحله انتقال حکومت است و اخوان المسلمین تاکید بر خروج از بحران و انتقال مسالمت آمیز قدرت دارد.
وی ادامه داد، آنان مذاکره را بدین خاطر پذیرفته اند، که در وضعیت کنونی تفکر برای تحقق اراده و بهبودی وضعیت مردم و نیز آینده مصر ضروری است.
سخنگوی اطلاع رسانی اخوان المسلمین دولتمردان کنونی مصر را متهم به استفاده از روشهای قدیمی حتی در خصوص مذاکره کرد و گفت صبر آنان در جهت منافع کشور و ثبات مصر بسیار است.
مرسی افزود: مردم در خیابانها بر مواضع خود اصرار دارند و هرگونه گفت و گو و یا مغالطه بیان کننده این درخواستها نیست و هیچ تاثیری در آنان نمی گذارد و تنها به پیچیده شدن بحران و طولانی شدن آن کمک می کند .
وی وجود هرگونه رابطه و یا تماس با طرفهای بیگانه را تکذیب کرد و گفت مردم مصر صاحب این انقلاب هستند و آنان هستند که خواسته های خود را مشخص کرده و راه چگونگی رسیدن به آن را بیان می کنند.
این عضو گروه اخوان المسلمین از طرفهای خارجی خواست که در امور داخلی مصر دخالت نکنند.
از سوی دیگر دکتر عصام العربیان یکی دیگر از سخنگویان گروه اخوان المسلمین
گفت اخوان نامزدی برای ریاست جمهوری ندارد و آنان برنامه همه نامزدها را بررسی می کنند تا مشخص شود که مواضع کدام یک از آنان با این گروه همخوانی دارد و هر نامزدی بنابر برنامه اش پشتیبانی می شود.
وی گفت آنان سعی نخواهند کرد که بخشی از طرفهای مذاکره با حکومتهای آینده باشند، زیرا که هدف بزرگ همانا رسیدن مصری ها به خواسته هایشان که عدل، ازادی و کرامت انسانی است، می باشد.
سخنگوی اخوان المسلمین در پاسخ به سوالی در باره آینده سیاسی این گروه گفت : آینده روشن است و هر مرحله ای موقعیت خود را دارد .اکنون ما در مرحله انقلاب مردمی هستیم و باید مصر را از حالت انقلاب به ثبات برسانیم .
محمد البلتاجی یکی از اعضای کادر رهبری گروه اخوان المسلمین نیز که در این مدت در میدان التحریر حضور داشته، گفت : این ادعا که این انقلاب اخوان است، ادعایی باطل است ، زیرا این انقلاب جوانان مصر و همه اقشار مردم است.
وی با این ادعا که این انقلاب برنامه ای از سوی طرفهای خارجی است، مخالفت کرد و رسانه های جمعی دولت را متهم به تحریف انقلاب مردم نمود و گفت آنان تلاش می کنند که این انقلاب سفید را که همه جهان خواسته های آن ها را می دانند، تحریف کنند.

 

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 129330

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =