طول شبکه فیبرنوری در آذربایجان‌غربی به ۲۲۲۱ کیلومتر رسید

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: طول شبکه فیبرنوری در استان با ۴۰ درصد افزایش نسبت به سال ۹۲ به ۲۲۲۱ کیلومتر رسید.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، پیمان آرامون توسعه شبکه تلفن همراه و اینترنت پرسرعت در روستاهای استان را از برنامه‌های دولت در کمک به دسترسی آسان به شبکه اطلاعات و کمک به رونق کسب‌و کار در فضای مجازی برشمرد و گفت: کاهش مشکلات شبکه دیجیتال و دسترسی همگانی به خدمات دولت الکترونیک از اهداف مهمی است که در این راستا اقدامات خوبی در استان انجام شده است.
آرامون افزود: طول شبکه فیبر نوری در استان‌ در سال از ۱۵۸۵ کیلومتر در سال ۹۲ با ۴۰ درصد رشد به ۲۲۲۱ کیلومتر در سال ۹۸ افزایش یافته است.
وی در خصوص راههای روستایی استان با بیان اینکه ۵۱ درصد راه‌های نیز گفت: در این دولت تاکنون ۶۲۴ کیلومتر راه روستایی بهسازی و آسفالت شده و از مجموع ۷۹۵۰ کیلومتر راه‌های روستایی استان ۴۰۳۱ کیلومتر آسفالت و ۱۲۷۴ کیلومتر نیز شوسه است.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی حذف نقاط پرحادثه در محورهای ارتباطی را دیگر برنامه‌های استان در افزایش ضریب ایمنی و کاهش حوادث رانندگی برشمرد و گفت: مجموع راه‌های استان ۲۸۶۴ کیلومتر است که از این میزان ۳۸۷ کیلومتر بزرگراه، ۵۷۳ کیلومتر راه اصلی و ۱۸۶۴ کیلومتر نیز راه فرعی است که در کنار اقدامات جهت ارتقاء درجه راه‌ها و تکمیل کریدورهای اصلی به منظور تسهیل مبادلات تجاری و افزایش ترانزیت از مرزهای استان‌، ساماندهی پایانه مرزی در دستورکار قرار گرفته است.

46

کد خبر 1294360

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =