نخستین جنگل عمودی آفریقا در مصر، چشم همه را خیره خواهد کرد!

به‌تازگی اعلام شد که پروژه ساخت نخستین جنگل عمودی در آفریقا طرح‌ریزی شده است و کار ساخت‌وساز آن از سال آینده شروع خواهد شد. این جنگل عمودی نخستین جنگل عمودی است که در قاره آفریقا ساخته خواهد شد.

شرکت ایتالیایی معماری استفانو بوئری طرح خود را برای نخستین جنگل عمودی در آفریقا به نمایش گذاشته است؛ جنگلی که در منطقه جنوبی شهر قاهره در کشور مصر ساخته خواهد شد.

ساخت‌وساز این جنگل عمودی در سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد. سه ساختمان در این پروژه در نظر گرفته شده است که یکی به‌عنوان هتل و دو ساختمان دیگر به‌ عنوان بلوک‌های آپارتمانی فعالیت خواهند کرد. این سه «مکعب» با ابعاد ۳۰ متر از ۳۵۰ درخت و ۱۴۰۰ بوته سرسبز که تنوعشان بیش از ۱۰۰ گونه است، پوشیده می‌شوند. این مکعب‌ها از نظر انرژی، خود بسنده خواهند بود و برآورد می‌شود که سالانه حدود ۸ تن اکسیژن تولید کنند.

مساحت مجموعی که از فضای سبز پوشیده خواهد شد ۳۶۰۰ مترمربع خواهد بود. این جنگل عمودی بخشی از یک چشم‌انداز وسیع‌تر برای «سرسبز سازی هر چه بیشتر قاهره» است؛ چشم‌اندازی که شامل چند استراتژی برای «سرسبز کردن» این شهر می‌باشد: مانند ساخت چندین ساختمان سبز، تعدادی جنگل عمودی و تبدیل هزاران سقف مسطح به تولیدکننده‌های انرژی سبز. معمار استفانو بوئری هنگام صحبت درباره پروژه جنگل عمودی‌اش بیان کرد: «قاهره می‌تواند به نخستین کلان‌شهر در شمال آفریقا تبدیل شود که چالش عظیم تغییرات اقلیمی و تبدیل زیست‌محیطی را به دوش می‌کشد».

کارهای ساخت‌وساز این پروژه در سال ۲۰۲۰ آغاز خواهند شد و پیش‌بینی می‌شود که در سال ۲۰۲۲ به پایان برسند. تمامی تصاویر از شرکت معماری استفانو بوئری گرفته شده است. بعید به نظر می‌رسد که چنین طرحی در کشور ما طرفدار داشته باشد و یا عملی شود.

منبع: لست سکند

۲۱۲۱

کد خبر 1295044

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =