سفر ایرانی‌ها با ویزای رایگان به سن پترزبورگ و لنینگراد امکانپذیر شد

دولت روسیه در بخشنامه‌ای اعلام کرد اتباع ایرانی و ۵۲ کشور دیگر اجازه سفر با ویزای الکترونیکی رایگان به سن پترزبورگ و استان لنینگراد را پیدا کرده اند.

چمدان: دولت روسیه در این دستورالعمل آورده است: بنا به مصوبه دولتی دهم ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ این تصمیم گرفته شده است و بر اساس آن فهرست ۵۳ کشور که اتباع آن می‌توانند با روادید عادی تجاری و توریستی به صورت سند الکترونی به سن پترزبورگ و استان لنینگراد سفر کنند منتشر شده است.

نام کشورهای ایران، ژاپن، آلمان، فنلاند، بلغارستان، واتیکان، مجارستان، یونان، دانمارک، هند، اندونزی، ایرلند، ایسلند، ایتالیا،مالزی، لوکزامبورگ، کویت، سوییس، چک، صربستان، کره شمالی، هلند، نروژ و اسپانیا در این فهرست دیده می‌شود که پایگاه خبری کابینه دولت روسیه منتشر شده است.

دولت روسیه در این اطلاعیه آورده است: این مصوبه توسط وزارت خارجه روسیه و به دستور ولادیمیر پوتین در تاریخ ۱۸ جولای ۲۰۱۹ درخصوص شرایط ورود و خروج اتباع خارجی به مبادی ورودی سن پترزبورگ و استان لنینگراد تنظیم شده است.

دولت روسیه تاکید کرده است که فهرست ۵۳ کشوری که اتباع آنها می‌توانند با ویزای الکترونیکی به سن پترزبورگ و استان لنینگراد سفر کنند مشابه فهرستی است که برای سفر به استان کالینینگراد (منطقه‌ای متعلق به روسیه در ساحل دریای بالتیک) تنظیم شده و از اول ماه جولای سال جاری ۱۰ تیر ماه به اجرا در آمده است.

بیش از هشت میلیون گردشگر خارجی سال گذشته به سن پترزبورگ سفر کردند.

روسیه سال گذشته نیز ورود اتباع ایرانی و چندین کشور دیگر به منطقه خاور دور را از طریق بندر ولادی وستوک با ویزای الکترونیکی به اجرا درآورد.

2121

کد خبر 1300453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =