عکسی قدیمی که رییس سازمان سینمایی به مناسبت هفته دفاع مقدس منتشر کرد

حسین انتظامی، رییس سازمان سینمایی، با انتشار عکسی قدیمی از خود و دوستان دبیرستانی‌اش در اینستاگرام، به استقبال هفته دفاع مقدس رفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هر ساله، آغاز ماه مهر و بازگشایی مدارس و هم‌زمانی آن با هقته دفاع مقدس، یادآور شجاعت و فداکاری ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید در جریان هشت سال جنگ تحمیلی است.

به همین مناسبت، حسین انتظامی، رییس سازمان سینمایی که در دهه ۶۰ در دبیرستان ابن‌یمین (شهید حکمت) مشهد درس می‌خواند، عکسی قدیمی را به همراه یک متن کوتاه در اینستاگرام به اشتراک گذاشت.

او در توضیح این عکس منتشر شده نوشت: «یکی از آیین‌های ثابت ما در دوره دبیرستان، بدرقه دوستانمان از ایستگاه راه‌آهن بود به مقصد اهواز تا از آنجا به یگان‌های رزمی‌شان اعزام شوند. جمعی ۱۲-۱۰ نفره که یک‌در‌میان در این ایستگاه نقش‌شان عوض می‌شد: یا عازم و یا بدرقه ‌کننده. بخش قابل‌توجهی از دفاع‌مقدس روی دوش دانش‌آموزانی بود که می‌توانستند زندگی بی‌دغدغه‌ای را دنبال کنند اما عزت و شرف، آنان را به دنیایی دیگر دعوت می‌کرد و سیر می‌داد. یادمان باشد همه ما تا ابد وامدار آنانیم و مباد که از پیمان‌مان با آنان غافل شویم.»

۵۷۵۷

کد خبر 1301620

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =