اولین هتل فضایی دارای جاذبه مصنوعی در سال ۲۰۲۵ افتتاح می‌شود!

درحالی‌که سازمان‌های دیگری در تلاش‌ هستند تا شهروندان عادی نیز بتوانند سفری به فضا داشته باشند، بنیاد گت اوی(Gateway Foundation) اعلام کرده است قصد دارد اولین هتل فضایی جهان را بسازد، با این هدف که در سال ۲۰۲۵ تعداد ۱۰۰ گردشگر در هفته را داشته باشد. این هتل به نام دانشمند جنجالی موشکی، ورنر فون براون (Wernher von Braun)، که در اوایل کار خود وابسته به حزب نازی بود و سپس به‌ عنوان مدیر مرکز پرواز فضایی مارشال ناسا خدمت کرد، نام‌گذاری شده است. ایستگاه فضایی فون براون توسط ربات‌ها و هواپیماهای بدون سرنشین مونتاژ خواهد شد.

طراح این پروژه، تیم آلاتار (Tim Alatorre) از مفاهیمی که فون براون در دهه ۱۹۵۰ شرح داده بود الهام گرفته است. این هتل فضایی که طراحی آن به شکل یک چرخ عظیم خواهد بود، قطرش به ۶۲۳ فوت می‌رسد و به‌ آرامی می‌چرخد تا نیروی گرانشی تولید کند. بیست‌ و چهار محفظه تنظیم‌ کننده فشار هوای داخل سفینه بر روی حلقه بیرونی چرخ قرار دارد. این اتاقک‌های بهم پیوسته شامل اقامتگاه‌های خصوصی و همچنین اتاق‌های هتل و بخش‌های جداگانه برای سکونت خدمه ایستگاه خواهند بود. چندین اتاقک نیز به دولت‌هایی که مایل به استفاده از آن‌ها به‌عنوان مراکز تحقیقاتی هستند، فروخته خواهد شد.

از آنجا که این مکان به‌عنوان یک مقصد تعطیلات و گردشگری است، میهمانان می‌توانند انتظار امکانات رفاهی نیز داشته باشند. برنامه‌هایی برای بارها، رستوران‌ها و یک سالن ورزشی وجود دارد که بازدیدکنندگان بتوانند حتی زمانی که در فضا هستند به‌ خوبی غذا بخورند و تندرست و متناسب بمانند. ایستگاه فضایی فون براون با تکیه‌ بر فناوری ایستگاه فضایی بین‌المللی، به دنبال این است که حدود ۴۰۰ نفر ساکن دائمی داشته باشد که به لطف برخی از ویژگی‌های خاصی که طراحان اجرا می‌کنند در آنجا همانند خانه خود احساس راحتی کنند. این هتل به‌ عنوان اولین ایستگاه در نوع خود، نیروی جاذبه مصنوعی‌ ایجاد می‌کند و به شما این اطمینان را می‌دهد که در هوا به پرواز در نیایید.

 در طراحی این هتل توجه زیادی به فضای داخلی صورت گرفته است. آلاتار می‌گوید: «در فیلم یک ادیسه فضایی (A Space Odyssey) سال ۲۰۰۱: ایستگاه ۵ فضایی استنلی کوبریک (Stanley Kubrick) یک هتل استریل، سفید و شبیه به موزه است. درحالی‌که هدف آن فیلم ایجاد تصویری واضح از آینده بود، اما در واقعیت، نتوانست چنین حسی را منتقل کند. زیرا ما به‌عنوان انسان، ذاتاً به مواد و رنگ‌های طبیعی جذب می‌شویم. تحولات کنونی در علم مواد، اجازه می‌دهد مواد طبیعی سبک‌ وزن که به‌راحتی تمیز می‌شوند جایگزینی مناسب برای سنگ و چوب باشد که به‌ طور معمول ورود آن‌ها به مدار امکان‌پذیر نیست. استفاده از پارچه‌ها، نورپردازی و رنگ‌های گرم و مواد دارای تاروپود، همه حس در خانه بودن را به ما می‌دهند.»

این‌ یک دوره هیجان‌انگیز در تاریخ برای سفرهای فضایی است و سازمان‌هایی مانند بنیاد گت اوی و اسپیس ایکس (Space X) در جستجوی چگونگی فراهم کردن این فرصت‌ها برای همگان هستند. آلاتار اطمینان دارد که ما در آستانه دستیابی به موفقیتی هستیم که تعداد بیشتری از افراد را به فضا پرتاب کنیم.

وی پیش‌بینی می‌کند: «سرانجام، رفتن به فضا گزینه دیگری خواهد بود که افراد برای تعطیلات خود انتخاب می‌کنند، دقیقاً مانند سفر دریایی یا رفتن به دنیای دیزنی.»

ایستگاه فضایی فون براون اولین هتل فضایی جهان است. این هتل که قرار است در سال ۲۰۲۵ افتتاح شود، امیدوار است هفته‌ای ۱۰۰ مسافر کنجکاو داشته باشد. فضای داخلی گرم آن کمک می‌کند تا در فضا مانند زمین جاذبه مصنوعی داشته باشد.

منبع: لست سکند

۲۱۲۱

کد خبر 1301821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =