ناکامی ژاپن در رهگیری موشک‌های بالستیک کره‌شمالی مقام‌های توکیو را نگران کرد

ایرنا نوشت: مقامات ژاپن از شکست این کشور در رهگیری مسیر انواع جدید موشک های کوتاه برد آزمایش شده کره شمالی و افزایش توانمندی دفاعی این کشور ابراز نگرانی کردند.

روزنامه "ماینیچی" به نقل از این مقامات آگاه نوشت، این موشک ها که برد شماری از آنها به ژاپن می رسد، به خاطر پرواز در ارتفاع پایین تر از حد معمول و خط سیر غیرمعمول موفق به فرار از دید تجهیزات رهگیری ژاپن شدند و توکیو معتقد است کره شمالی در تلاش است به شبکه دفاع موشکی فعلی ژاپن نفوذ کند.

به گفته این مقامات، دولت ژاپن نگران پیشرفت های فنی کره شمالی است و در نظر دارد دو یا ناوشکن مجهز به سامانه دفاع موشک بالستیک ایجیس را به کار بگیرد و قابلیت های راداری کشور را تقویت کند.

ماینیچی خاطر نشان کرد، شکست ژاپن در رهگیری موشک های کره شمالی و موفقیت کره جنوبی در این کار باعث نگرانی بیشتر ژاپن از تصمیم سئول برای لغو همکاری اطلاعاتی با توکیو شده است.

طبق اعلام وزارت دفاع ژاپن و ارتش کره جنوبی، موشک هایی که کره شمالی ماه گذشته آزمایش کرد، شامل "KN-23"، نوع جدید یک موشک بالستیک کوتاه برد دارای قابلیت شلیک چند راکت است. این موشک که مشابه موشک پیشرفته بالستیک تولید روسیه است می تواند ژاپن را هدف قرار دهد و به گفته مقامات این کشور،‌ به خاطر قابلیت طی خط سیر غیرمعمول معروف و شناخته شده است.
قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل شلیک موشک های بالستیک از سوی کره شمالی را ممنوع کرده است.

310311

کد خبر 1302564

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =