میشو داغی، کوه بی نظیر آذربایجان شرقی!

 در شمال دریاچه ارومیه جاذبه‌ای وجود دارد که جلگه مرند را از جلگه شبستر و دریاچه ارومیه جدا می کند. نام این کوه بی نظیر که تنها داغ خوبی است که بر دل آذربایجان شرقی نشسته است، میشو داغی است که در دامنه‎ی آن، آب و هوای دل انگیز با باغات طبیعی و منابع آبی فراوان در انتظارتان است. رود داریان نیز از مرکز شهر عبور می‌ کند و در این منطقه، چشمه‌ها و قنات‎های بیشماری وجود دارد.

قله میشو داغی در جنوب شهرستان مرند و روستای پیام و در کنار پیست اسکی آن قرار گرفته است، قله‌ای که یکی از زیباترین و پر جاذبه‌ترین قله‌های آذربایجان به حساب می‌آید و در فصول مختلف چهره‌های متفاوتی از خود نشان می‌دهد. این کوه در سال‌های گذشته از نظر تنوع گونه‌های زیستی منطقه‌ای ارزشمند بشمار می‌آمد اما در حال حاضر به خاطر تخریب زیستگاه‌ها و کم شدن جانداران ساکن در آن، این اهمیت در حال کم شدن است.

 در راستای  تخریب بیش از حد گونه‌های گیاهی و شکار بی رویه در میشو داغی، در تاریخ 22 اسفند ماه سال 1385، در این منطقه شکار به مدت 5 سال ممنوع اعلام گردید، که این امر به سبب اهمیت منطقه به خاطر واقع شدن در حد فاصل مناطق طبیعی مهم منطقه حفاظت شده مراکان، منطقه شکار ممنوع یکانات و پارک ملی دریاچه ارومیه و واقع شدن در مسیر گدار قوچ و میش ارمنی است .

منبع : لست سکند

2121

کد خبر 1302638

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =