به احترام یونس شکرخواه؛ نخبه‌ای جهانی‌که هیچ‌وقت بازنشسته نخواهدشد

دکتر یونس شکرخواه از موسسه همشهری خداحافظی کرد.

نویسندگان گروه نخبگان خبرآنلاین برای بازنشستگی رسمی و خداحافظی دکتر یونس شکرخواه، یادداشت هایی را به احترام این استاد برجسته روزنامه نگاری و ارتباطات نوشتند.

استاد یونس شکرخواه بی شک حق بزرگی بر گردن آموزش خبر، روزنامه نگاری و ارتباطات جدید کشورمان دارد. البته همه او را بیش از دانش و نخبگی علمی اش، به اخلاق و منش انسانی اش می شناسند. برای ما احترام به مقام و جایگاه استادی این چهره تاثیرگذار در رسانه های ایران، هم یک ضرورت اخلاقی ست و هم یک توجه و فهم سازمانی و نهادی و رسانه  ای ست. بی شک این ضرورت ادای احترام و بدرقه معنوی و توجه رسانه ای به خداحافظی و بازنشستگی این استاد پیشکسوت، برای همه ما در نهادهای رسانه ای یک ضرورت اخلاقی است. چراکه دغدغه مندان توسعه کشور، نباید اجازه دهند استادان برجسته ما، به نام بازنشستگی یا غیرآن، در سکوت به کناری روند و این کناره رفتن ها برای جامعه ما عادی و ساده جلوه کند.
دکتر یونس شکرخواه از موسسه همشهری خداحافظی کرد و برخی نخبگان و چهره های فرهنگی با نوشتن یادداشت هایی، این توجه اخلاقی و فرهنگی را به همه ما یادآور شدند.

احمد مسجد جامعی، عضو شورای شهر تهران، برای خداحافظی دکتر شکرخواه یادداشتی دلنشین نوشت. یادداشت او را باعنوان « وقتی درباره یونس شکرخواه صحبت می‌کنیم: کدام شکرخواه؟» بخوانید.

عباس آخوندی، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران نیز همزمان با یادکردش در توئیت و اینستاگرام، متن مجزایی را در گروه نخبگان خبرآنلاین با عنوان « واژه‌ بی‌معنی بازنشستگی برای هویت جهانیِ یونس شکرخواه» منتشر کرد.

محمود اسعدی، دبیرچهره های ماندگار کشور نیز یادداشت دیگری را برای احترام به این استاد برجسته با عنوان «یونس شکرخواه؛ دیروز و فردای روزنامه‌نگاری ما » نوشت.

تاکید همه این چهره ها این بود که شکرخواه هم یک چهره بین المللی ست و هم یک نخبه ارتباطات ایران؛ برای او هیچ وقت بازنشستگی معنی ندارد. گرچه او در سکوت از همشهری خداحافظی کرد اما به قول دکتر محمود اسعدی، دبیرچهره های ماندگار کشور:« روشن است بازنشستگی ایشان یک تصمیم مدیریتی است که اگر دانش «مدیریت رسانه» در ایران اشراف و تسلطی بر «سازمان های رسانه ای» داشت، شاید چنین نمی شد»

/6262

کد خبر 1307055

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
    13 0
    ایشون هنوز عضو هیات علمی دانشگاه هستن... پس بازنشستگی از همشهری چطور ممکنه؟ کنار گذاشته شدن یا بازنشسته؟ بعدا از دانشگاه هم بازنشسته می شن؟