شمالی‌ترین و یکی از گران‌ترین هتل های جهان در قطب شمال افتتاح می‌شود!

مسافرانی که از شلوغی‌ها و ازدحام محیط‌های شهری و پرتراکم خسته شده‌اند و تمایل دارند از این محیط‌ها برای مدتی فاصله بگیرند و همچنین با سرما هم مشکل خاصی ندارند، از سال آینده یعنی سال ۲۰۲۰ می‌توانند در هتلی که در قطب شمال به‌عنوان شمالی‌ترین هتل جهان افتتاح می‌شود، اقامت داشته باشند. در لست سکند قصد داریم معرفی کوتاهی از این هتل خاص داشته باشیم، پس با ما همراه باشید.

احتمالاً رزرو این هتل کمی گران خواهد بود و مهمانان علاوه بر تمایل به دوری از ازدحام و نداشتن مشکل با سرمای هوا، باید از وضعیت مالی مطلوبی هم برای رزرو آن برخوردار باشند. اگر شما نیز شرایطش را دارید، می‌توانید این هتل را به‌عنوان مقصد بعدی خود انتخاب کنید.

هتل ایگلوس قطب شمال (North Pole Igloos) آوریل سال ۲۰۲۰ برای مدتی محدود افتتاح می‌شود. این هتل منحصربه‌فرد از ۱۰ گنبد شیشه‌ای و دقیقا در قلب قطب شمال ساخته‌ شده است. به همین دلیل هتل ایگلوس قطب شمال به‌عنوان شمالی‌ترین هتل جهان لقب گرفته است. دسترسی به قطب شمال در مقاطع زمانی مشخصی و تنها از دو راه امکان‌پذیر است، یا باید با استفاده از بالگرد به آنجا بروید یا از قایق استفاده کنید. قطب شمال یکی از سخت‌ترین راه‌های دسترسی جهان را دارد.

سفر مهمانان برای رسیدن به هتل از مجمع‌الجزایر سوالبار (Svalbard) در شمال نروژ شروع می‌شود. قبل از شروع سفر به شمالی‌ترین هتل جهان باید دو شب را در این منطقه از نروژ بگذرانید. از آنجا به یخچالی طبیعی در قطب شمال که هتل در آن قرار گرفته است، منتقل می‌شوید. همچنین در صورت تمایل و با پرداخت هزینه اضافی، امکان اقامت دو شبه و فراگرفتن آموزش‌های لازم برای اقامت در قطب شمال در هتل ۵ ستاره شرکت اُکتولا (Octola) برای مهمانان فراهم‌ شده است.

با وجود اینکه این سفر و تجربه به‌عنوان یک سفر سازگار با محیط‌زیست تبلیغ می‌شود، (هیچ‌کدام از وسایل مصرفی در قطب باقی نخواهند ماند) و هدف اصلی آن آگاهی رساندن به مسافران درباره وضعیت قطب شمال است، ولی با توجه به راه‌های دسترسی که دارد این‌طور به نظر می‌رسد که جز افراد بسیار ثروتمند، کسی توانایی استفاده از این تجربه خارق‌العاده را نداشته باشد. این سفر را می‌توان به‌نوعی سفری اختصاصی برای افراد غنی دانست.

درواقع هزینه پکیج کامل استفاده از هتل که شامل هزینه سفر رفت‌ و برگشت به قطب، دو شب اقامت در مسیر سوالبار، یک‌شب اقامت در هتل ایگلوس قطب شمال به‌عنوان شمالی‌ترین هتل جهان و تمام وعده‌های غذایی و راهنمای سفر است، حدود ۱۰۵ هزار دلار آمریکا (حدوداً معادل یک میلیارد و دویست میلیون تومان) می‌شود. به نظرتان ارزشش را دارد؟

منبع:لست سکند

۲۱۲۱

کد خبر 1307909

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =